::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::


Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

Ogłoszenie


Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

Napisz odpowiedź

Napisz nowego posta

Kliknij w ciemne pole na obrazku, aby wysłać wiadomość.

Powrót

Podgląd wątku (najnowsze pierwsze)

Skywalker
2007-03-13 23:50:09

http://www.pracownia52.pl/www/gallery/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=11829&g2_serialNumber=2

z Garażu:

G - W utworze „Młoda Generacja” dość bezpardonowo przejechaliście się po panach Sylwinie i Hołdysie. Grając w Jarocinie ’82 powinniście się zetknąć osobiście przynajmniej z tym drugim, bo zapowiadał koncerty zespołów na scenie w jarocińskim amfiteatrze. Czy doszło do takiego spotkania?

WC: - Tak, to prawda. Pan Hołdys pojawił się  krótko przed koncertem, ale że jakoś nikt nie miał ochoty z nim  rozmawiać postał chwilę i poszedł nas zapowiedzieć. I dopiero tam poleciał, że za moment wystąpi kapela, która śpiewa o nim, że jest zgredem, itp. I wystąpiła kapela, a gdy nadszedł czas na rzeczony wers w rzeczonym utworze to go najzwyczajniej pominęliśmy. Chyba zawsze mieliśmy trochę więcej wspólnego z punk rockiem niż z budowaniem pomników. A p. Hołdysa już nigdy osobiście nie mieliśmy okazji oglądać.

Do posłuchania Młoda generacja:
http://www.wrzuta.pl/images_2/audio.gif

Z Nowej Wsi (1983r):

"W związku z postępująca komercjalizacją i wyjałowieniem umysłów młodych ludzi, z galopującą tendencją do powielania schematów i ogólnym krachem ideałów  (w starym stylu) powstała próżnia, w której stara się oscylować nasza formacja.

Natura nie znosi pustki!

Dlatego taż polem naszego działania staje się muzyka punk, która dzięki swojej kontrowersyjności i programowemu niepokojowi była jedynym wyjściem ze stagnacji umysłowej.  Jest to próba przebudzenia społeczeństwa zmarazmowanego wyidealizowaną pop-kulturą.

Muzyka nasza, zmierzając aktywności kierunku zwiększenia stopnia komunikatywności, opiera się na prostych formach muzycznych. Jest to reakcja na bombardowanie naszych mózgów bezsensownymi, przez zbytnie wydumanie, i przestarzałymi produkcjami zespołów spod znaku MMG. Pozdrawiamy Z. Hołdysa".


Pierwszy skład:
Jaromir 'Młody' Krajewski (git.b., git., śpiew), Wiesław 'Obwieś' Wójtowicz (gitara), Leszek 'Dzidziuś' Weiss (gitara, śpiew), Maciej 'Gularz' Kupiec (perkusja).http://dada.serpent.pl/wc/nowawies1_2.jpg

fot. M.Makowski (góra)
fot. Jerzy J. Kaczmarek/wkładka z pisma Nowa Wieś (skan serpent.pl)


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
superchwilowki.net.pl Kołobrzeg pokoje