::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::


Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

Ogłoszenie


Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

Napisz odpowiedź

Napisz nowego posta

Kliknij w ciemne pole na obrazku, aby wysłać wiadomość.

Powrót

Podgląd wątku (najnowsze pierwsze)

bolo
2010-01-31 20:43:52

no tak, chodzi o kasę,, przejęcie ryzyka finansowego przekonało burmistrza"-takie czasy..
coś mi się mocno wydaje, że agencja, która wygrała, zrobi wszystko żeby nie stracić, ale zarobić (co jest całkiem zrozumiałe) i najbardziej interesuje mnie, w jaki sposób połączy zarabianie pieniędzy z prezentacją muzyki niemedialnej, jak ktoś napisał.Tym bardziej, że mamy w tym roku jakąś okrągła rocznicę ;-)
Oby znalazły się pieniądze na małą scenę z prawdziwego zdarzenia.
Może miasto chociaż wyremontuje amfiteatr, czy też ma to zrobić orga. festiwalu ;-):P

Jarocin-Festiwal
2010-01-30 23:58:02
Jarocin-Festiwal
2010-01-26 21:27:41

Radio Merkury:

Festiwal w Jarocinie - kto go zrobi?

Na pół roku przed festiwalem w Jarocinie nie wiadomo, kto będzie go organizował. Burmistrz miasta unieważnił przetarg na produkcję kultowego rockowiska, które w tym roku obchodzi 30-lecie.

Organizatora jubileuszowej edycji władze Jarocina poszukiwały od listopada ubiegłego roku. Na ogłoszony przetarg odpowiedziały trzy agencje: z Warszawy, Gdyni i z Poznania. Oferenci zostali zaproszeni do rozmów, po których mieli złożyć ostateczne oferty. Nieoczekiwanie przetarg unieważniono. Powody wyjaśnia Karolina Makowska z kancelarii burmistrza Jarocina: Postępowanie obarczone było wadą uniemożliwiającą zawarcie ważnej umowy. Zamawiający podał kwotę jaką maksymalnie może przeznaczyć na realizację przedsięwzięcia, łamiąc przy tym prawo o zamówieniach publicznych.

W jakim trybie i kiedy wyłoniony zostanie organizator, urzędniczka magistratu nie potrafi odpowiedzieć. Nie wiadomo, kto zagra na Dużej Scenie, co z konkursem młodych kapel i kiedy ruszy sprzedaż biletów na zaplanowany w dniach 16 - 18 lipca festiwal.

Informacja UM Jarocin

2010-01-25 | Agencja Go Ahead organizatorem Jarocin Festiwal 2010

Agencja Go Ahead z Poznania będzie organizatorem Jarocin Festiwal 2010, który odbędzie się w dniach 16-18 lipca. Po unieważnieniu postępowania przetargowego w drodze dialogu konkurencyjnego burmistrz Jarocina analizował różne warianty organizacji festiwalu. Ostatecznie, po zapoznaniu się z bardzo ciekawą koncepcją artystyczną i organizacyjną, zdecydował, że festiwal zorganizuje agencja, z którą miasto współdziałało przy trzech ostatnich edycjach festiwalu. Jednakże nieco inne będą zasady dalszej współpracy. Go Ahead stanie się zamiast Jarocińskiego Ośrodka Kultury podmiotem występującym o organizację imprezy masowej. Agencja będzie odpowiedzialna także za zaplecze techniczne (m.in. scena, nagłośnienie, światła), sanitarne i bezpieczeństwo uczestników. Go Ahead przejmie także ryzyko finansowe imprezy. Samorząd przeznaczy na organizację Jarocin Festiwalu 2010 kwotę nie większą niż ta, na jaką jeszcze w 2009r. wyraziła zgodę Rada Miejska - 340 tys. zł. Z tych środków zostaną sfinansowane niepowtarzalne festiwalowe koncerty, przygotowane przez artystów specjalnie na jubileusz 30-lecia jarocińskiego festialu. Zmianie ulegnie także formuła konkursu dla młodych zespołów.

Kampania promocyjna Jarocin Festiwalu 2010 rozpocznie się w pierwszej połowie lutego. W marcu rozpocznie się sprzedaż biletów i karnetów.

Większe możliwości Go-Ahead to dobra nowina.
Niepokój budzi zmiana formuły konkursu. Do tej pory wszelkie zmiany nie ruszaly Konkursu do przodu. :-(
J-F

http://www.jarocin-festiwal.com/1980/folder80/mieteks.jpg

Skywalker
2009-11-25 18:30:02

Wygląda to raczej na jakąś prawną zasłonę dymną.

http://www.jarocin-festiwal.com/2008/pics/Jarocin_2008/Dzien_01_Publicznosc_i_kulisy/slides/IMGP9459-01.jpg

Nie ma powodów, aby zmieniać organizatora Festiwalu. Go-Ahead ma dość dobre dojście do artystów i doświadczenie. To, że Festiwal w 2009 nie należał do udanych pod względem frekwencji nie jest do końca winą Go-Ahead. Wydaje się, że nad wszystkim czuwa trzeci współorganizator - czyli Miasto Jarocin.

Generalnie wiadomo co zmienić, ale do tego trzeba chęci, determinacji, odwagi i wizji artystycznej. Bez tego na razie otrzymujemy dobrą reklamówkę Miasta Jarocin. Inne miasta organizują Dni "swego_miasta", a Jarocin organizuje Jarocin Festiwal - czyli Festiwal Jarocina. Ludzie lubią wszelkiego rodzaju festyny. Z reguły są one darmowe. Jarociński nie. Ale te kilkadziesiąt złotych to opłata klimatyczna - za tzw legendę :))))

Jarocin-Festiwal
2009-11-09 23:09:42

komunikat oficjalny:

Burmistrz Jarocina zaprasza instytucje i organizacje, które mają doświadczenie w organizacji imprez kulturalnych i promocyjnych o charakterze masowym, do składania ofert na organizację przyszłorocznej edycji Jarocin Festiwal w dniach 16 – 18 lipca 2010 r.
Postępowanie, w trakcie którego zostanie wyłoniony organizator przyszłorocznej edycji najstarszego festiwalu muzycznego w Polsce, będzie się odbywało na podstawie Ustawy o Zamówieniach Publicznych w drodze dialogu konkurencyjnego. W ramach zamówienia oferenci będą musieli przygotować koncepcje artystyczne Jarocin Festiwal 2010 z uwzględnieniem obchodów przypadającej w przyszłym roku 30 rocznicy organizacji I Przeglądu Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie. Uzupełnieniem wizji artystycznej i muzycznej festiwalu będzie musiało być kompleksowe zabezpieczenie imprezy masowej pod względem bezpieczeństwa, gastronomii, technicznym, sanitarnym etc. Budżet przyszłorocznego Jarocin Festiwal wyniesie co najmniej 1 mln zł (z uwzględnieniem wkładu Miasta wysokości ok. 300 tys. zł). Podmioty chcące uczestniczyć w dialogu konkurencyjnym mogą się zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Jarocinie do przyszłego piątku, 13 listopada br. do godz. 16.00. W dalszym ciągu postępowania z wybranymi z grona oferentów instytucjami zostaną przeprowadzone rozmowy, po których nastąpi zaproszenie do złożenia ostatecznej oferty. Wyłonienie organizatora festiwalu przewiduje się na początek grudnia br.


http://www.jarocin.pl/temp2/Ogloszenie- … JF2010.pdf

Wygląda na to że Go Ahead nie będzie już organizować Jarocina... Kto mógłby się tego podjąć?


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokemonek.pl wolne domki Pogorzelica wycinanki laserowe samochody grzejniki purmo wrocław earth2140