Jarocin-Festiwal - 2010-08-09 00:26:51

W Jarocinie modlono się w niedzielę za muzyków i publiczność rockowego festiwalu. W kościele świętego Marcina odprawiono mszę świętą nawiązującą do nabożeństw odprawianych w czasie festiwali lat 80-tych i 90-tych.

To pierwsze takie wydarzenie od kilku lat, czyli od czasu reaktywacji jarocińskiej imprezy.  Proboszcz miejscowej parafii ksiądz Dariusz Matusiak cieszy się z odwiedzin gości festiwalu.

Ksiądz Matusiak zapowiada powrót do tradycji mszy festiwalowych. Zwyczaj odprawiania mszy w czasie jarocińskiego festiwalu rockowego narodził się w latach 80 - tych. Modlono się wtedy przede wszystkim za zmarłych muzyków, między innymi za Ryszarda Skibińskiego z Kasy Chorych. W nabożeństwach uczestniczyło często setki młodych ludzi, a na organach grał znany kompozytor i legenda zespołu SBB Józef Skrzek.

http://www.radiomerkury.pl/informacje/p … cinie.html

Szkolenie okresowe bhp dla pracownikow robotniczyc wiecej wskazowek GeburtstagssprĂźche polecana strona charades now wolne miejsca Rusinowo Apartamenty nad morzem. Zarezerwuj Apartamenty Bartoszyce domki