UNU - 2011-01-25 00:12:56

Co wy na to?

Festiwal przez pięć dni

Organizatorem tegorocznego festiwalu będzie Agencja Artystyczna Go Ahead z Poznania. Obecnie trwają ostatnie negocjacje, związane z umową, która ma zostać zawarta jeszcze w tym tygodniu. Impreza zaplanowana jest na weekend 15-17 lipca. Dwa dni wcześniej rozpocznie ją ogólnodostępny Przegląd Muzyki Młodej Generacji.

- W najbliższych dniach dojdzie do popisania umowy, a o szczegółach powie Mateusz Pawlicki, który pełni funkcję asystenta w kancelarii burmistrza. W zakresie jego obowiązków będzie koordynowanie prac związanych z organizacją festiwalu oraz współpracy między agencją a gminą - mówił burmistrz Adam Pawlicki podczas konferencji prasowej. - W latach wcześniejszych zajmował się tym Robert Kaźmierczak, który nie jest już moim zastępcą - wyjaśnił burmistrz. W tym roku po raz pierwszy festiwal będzie trwał pięć dni. - W piątek, sobotę i niedzielę odbędzie się jakby finał festiwalu, który będzie wyglądał podobnie jak w latach ubiegłych. Na festiwalowej scenie zaprezentują się laureaci przeglądu, który rozpocznie całą imprezę już w środę w amfiteatrze - mówił Mateusz Pawlicki. Organizacja Przeglądu Muzyki Młodej Generacji została powierzona Robertowi Kaźmierczakowi, obecnemu pracownikowi jarocińskiego muzeum i koordynatorowi projektu "Spichlerz Polskiego Rocka". W ramach przeglądu MMG zostanie nagrana płyta z utworami zespołów, które wezmą w nim udział. Prawdopodobnie będzie można ją nabyć już w trakcie festiwalu. Pierwsze szczegóły, dotyczące zespołów, które wystąpią w lipcu w Jarocinie, znane będą po zawarciu umowy między gminą i agencją, które planowane jest jeszcze w tym tygodniu.

Tak, jak w zeszłym roku w gminnym budżecie na organizację festiwalu zarezerwowane jest 340 tysięcy złotych. - Za te pieniądze gmina kupi prawa do specjalnych koncertów, które zaproponuje agencja. W zamian dostajemy promocję miasta wartą kilkakrotnie razy więcej - podkreślał burmistrz Pawlicki.

http://www.jarocin.pl/arch/aktualnosci.php

tekstolit sam i bibi sam i bibi sam i bibi Świnoujście kwatery czyszczenie polbruku Piła koparko ładowarka Piła sejm chceszmieszkac.pl