::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::


Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

Ogłoszenie


Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

#1 2006-08-22 19:49:08

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Organizatorzy obrażeni na JUNK :-)

Od siebie dodam, że statuetka poleciała na wolną przestrzeń między sceną, a publicznością, co pokazywaliśmy na zdjęciu.
W historii Jarocina mamy do czynienia z co najmniej dwoma podobnymi protestami. Nigdy organizatorzy nie gniewali sie na artystyczne prowokacje. W 2006 roku jednak tak... Poczytajmy teraz artykuł z GJ.
Wkrótce damy do odsłuchania konferencję prasową, na której dyrektor festiwalu mówi o tym, że "nie wiedzą czy zaproszą zespoł w przyszłym roku".


JAROCIN 2006: Nagrodą W Publiczność
Mariusz Owczarek, 2006.08.20
Jak już wczoraj informowaliśmy, wokalista zespołu Junk, laureata nagrody publiczności Jarocina 2006, nie przyjął "Złotego Kameleona" i rzucił ważącą 3 kg statuetką w publiczność. Festiwal zakończył się w nocy z soboty na niedzielę
Na szczęście nikomu nic się nie stało. "Zespół należy do buntowniczych. Wokalista prawdopodobnie sam nie wie, o co mu chodzi" - oceniła w rozmowie z PAP dziennikarka miejscowego tygodnika "****", Beata Frąckowiak. Zbuntowany solista zespołu powiedział dziennikarzowi tej gazety, że rzucenie statuetką było przejawem jego buntu "przeciwko komercjalizacji życia". "Nikt nie chce słuchać tego, co my wyrażamy w tekstach i muzyce" - ubolewał. Już w piątek zespół wywiesił transparent: "Oddajcie nasz Jarocin".

Do zdarzenia doszło po koncercie kapeli, która oprócz "Złotego Kameleona" otrzymała prawo do 40-godzinnych nagrań w profesjonalnym studio. Zgodnie z regulaminem festiwalu, jego laureaci wystąpili w nagrodę na Dużej Scenie. Takie prawo otrzymała także kapela Zmaza z wielkopolskiej Trzcianki oraz - dodatkowo - warszawski zespół Miguel & The Living Dead. Statuetka powróciła do organizatorów, a prowadzący feralny koncert laureatów powiedział, że konieczne jest "podniesienie poziomu artystycznego konkursu". "Członkowie kapeli wyjechali już z Jarocina i w przyszłym roku nie zostaną zaproszeni" - powiedziała PAP Agnieszka Pawlik z biura prasowego festiwalu. Festiwal zakończył się w nocy z soboty na niedzielę.

Laureatem nagrody jury Festiwalu Jarocin 2006 została grupa Zmaza z wielkopolskiej Trzcianki, która powstała na początku lat 90., początkowo jako Zmaza Nocna. Pierwszy studyjny materiał kapela nagrała w 2004 r. Junk utworzono trzy lata temu. Gra punka z tekstami wolnościowymi. Warszawski Miguel & The Living Dead gra oryginalną mieszankę punka, rocka gotyckiego i siarczystego rock’n’rolla "z piekła rodem". Grupa koncertowała we Włoszech, Francji, Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Luksemburgu.

Jerzy Owsiak powiedział, że formuła przyszłych festiwali powinna zostać wypracowana przez organizatorów. "Festiwal jest wspaniale zorganizowany, ma świetną atmosferę" - ocenił. Miejscowa policja twierdzi, że festiwal był bezpieczny i spokojny. "Zanotowano zaledwie kilka drobnych kradzieży biletów wstępu, piwa i żywności" - poinformował PAP Maciej Bierła z komendy policji.

Według organizatorów i burmistrza miasta Adama Pawlickiego, w reaktywowanym po 12 latach festiwalu uczestniczyło około 9 tysięcy fanów. "Nawet gdyby tegoroczny festiwal nie sfinansował się całkowicie, będziemy organizować następne" - zapewnił w rozmowie z PAP burmistrz.

Offline

 

#2 2006-08-22 20:08:42

zielono_mi

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-07-28
Posty: 6

Re: Organizatorzy obrażeni na JUNK :-)

;-)

Offline

 

#3 2006-08-22 20:28:41

ss20

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-13
Posty: 18

Re: Organizatorzy obrażeni na JUNK :-)

mam nadzieje że ich nie zaproszą...

Offline

 

#4 2006-08-22 20:49:47

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Organizatorzy obrażeni na JUNK :-)

ss20 napisał:

mam nadzieje że ich nie zaproszą...

Nie zrozumiałeś o co chodzi. Umiejetnosci artystyczne, przekaz etc vs urazona duma i ambicja... Tego NIGDY w Jarocinie w takim stopniu nie bylo.

Offline

 

#5 2006-08-22 21:59:39

ss20

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-13
Posty: 18

Re: Organizatorzy obrażeni na JUNK :-)

Skywalker napisał:

ss20 napisał:

mam nadzieje że ich nie zaproszą...

Nie zrozumiałeś o co chodzi. Umiejetnosci artystyczne, przekaz etc vs urazona duma i ambicja... Tego NIGDY w Jarocinie w takim stopniu nie bylo.

rozumiem o co chodzi, aż za dobrze... i w stu procentach podtrzymuje to co napisałem.
Niech k.urwa junk se organizuje swój własny niekomercyjny festival, jak się mu nie podoba i wszyscy będą zadowoleni!
Odpowiedz mi na proste pytanie: po co się tam zgłaszali i w ogóle grali skoro mają takie a nie inne zdanie o festivalu??? chcieli zabłysnąć??? udało się im.. szkoda że na niekorzysć.. pozdro.

Offline

 

#6 2006-08-22 22:15:03

Marraskuu

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-13
Posty: 10

Re: Organizatorzy obrażeni na JUNK :-)

A przeciez o tym transparencie "Organizatorzy..." była mowa na tym forum...

Offline

 

#7 2006-08-22 22:19:33

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Organizatorzy obrażeni na JUNK :-)

ss20 napisał:

Skywalker napisał:

ss20 napisał:

mam nadzieje że ich nie zaproszą...

Nie zrozumiałeś o co chodzi. Umiejetnosci artystyczne, przekaz etc vs urazona duma i ambicja... Tego NIGDY w Jarocinie w takim stopniu nie bylo.

rozumiem o co chodzi, aż za dobrze... i w stu procentach podtrzymuje to co napisałem.
Niech k.urwa junk se organizuje swój własny niekomercyjny festival, jak się mu nie podoba i wszyscy będą zadowoleni!
Odpowiedz mi na proste pytanie: po co się tam zgłaszali i w ogóle grali skoro mają takie a nie inne zdanie o festivalu??? chcieli zabłysnąć??? udało się im.. szkoda że na niekorzysć.. pozdro.

Nie klnij bez potrzeby...

Zdanie o Festiwalu wyrabia sie w jego trakcie.

Gdybym wiedzial, a byl zwyklym widzem, ze taki bedzie J2006 to pewnie bym nie pojechal i pewnie oni tez by nie pojechali. Nikt by niue pojechal.

Organizatorzy jednak uparcie lansowali teze WASZ JAROCIN, wy wybieracie zespoly ktore graja w Jarocinie.... Bedzie mała scena...
Nie dziwie sie, ze ludzie przywiazani do Festiwalu sa zawiedzeni. Nie muzyka, a organizacja i klimatem. Ludzi potraktowano jak bydlo. Dawac kase i wypadac.

To nie prostestowal JUNK transparentem - to protestowali fani Jarocina. Jeden z tych fanow wie wiecej n/t Jarocina od dyrektora festiwalu. Bo kocha ten festiwal. Nie chce go wykorzystac do celow politycznych, propagandowych, innych... to bardzo proste...

Nie każdego byloby stac na gest użyczenia sceny dla TAKIEGO transparentu. Bo zespol balby sie o to wlasnie co stalo sie JUNKowi. A taki na przyklad Walter pewnie by sie jeszcze ucieszyl, ze ma nowych buntownikow...

etc etc...

nie lubisz Junk Twoja sprawa. ale nie opowiadaj mi tu o pozerstwie! na takie pozerstwo nie stac wielu zespolow... reka reke myje etc...

Offline

 


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotely Padenghe sul Garda https://www.hotelstayfinder.com typennington kino