::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::


Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

Ogłoszenie


Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

#46 2009-05-12 13:49:28

amadlug

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2006-09-07
Posty: 30

Re: Jarocin 80-85

Michał napisał:

Prace zawieszone?

Witam
Prace cały czas idą swoim tempem (które raczej przystaje do czasów którymi się zajmujemy, zdajemy sobie z tego sprawę)
Pozwolę sobie przedstawić kilka informacji w sprawie wydawnictw:
Do tej pory ukazały się 2 wydawnictwa
SIEKIERA "Na Wszystkich Frontach Świata"
MADE IN POLAND "Martwy Kabaret"

W czerwcu ukaże sie wydawnictwo nr 3 płyta a w zaszadzie płyty zespołu BAKSHISH (wcześniej BAKSZYSZ) jednego z najważniejszych wykonawców polskiego reggae, zespołu wyróżnionego na festiwalu w roku 1983

Oto jak będzie wyglądało to wydawnictwo:


"Backshish-Jeden Czas" to tytuł dwupłytowego wydawnictwa dokumentującego pierwsze 10 lat istnienia zespołu BAKSZYSZ w tym słynne koncerty Jarocińskie w roku 1983 i 84
A oto pełna playlista tego wydawnictwa:
CD 1:
Zjednoczenie
Jest Brat i Siostra
Oczekiwanie
Czarna Droga
Ostatnie Łzy
Uczucia
Zrobiłem Błąd
(wszystko Jarocin 1984)
Misterium Ocalenia
Nie Wierz Snom
(oba Jarocin 1983)
Wielcy Panowie
(Róbrege 1984)
Na Całej Ziemii
Jah Love
(oba Gorzów Wielkopolski 1987)
It Is My Culture
Economical Slavery
(oba Schwabisch Hall 1991)

CD2:
Nie Musisz Się Już Bać
Open Your Heart
Sweetest Of The Sweetest
Otwórzcie Oczy
Miłość i Wiara
(sesja Radio Opole, 1989)
Feelings
Living Music
Jah Will Never
Honky Song
(sesja Besigheim, Germany 1991)
One God, One Aim, One Destiny
Do Światła
Dubisko
Still In The Same Position

Pierwsza płyta to nagrania koncertowe druga studyjne w tym wydana nieoficjalnie pierwsza kaseta zespołu "Open Your Heart"

Offline

 

#47 2009-09-15 15:54:43

amadlug

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2006-09-07
Posty: 30

Re: Jarocin 80-85

Niestety płyta a raczej płyty pod tytułem "BACK-SZYSZ - Jeden CZAS" w serii Jarocińskiej niestety nie będzie.
W końcowym etapie prac nastąpiła istotna różnica zdań co do ostatecznego kształtu wydawnictwa co też spowodowało obustronną decyzję o rezygnacji z wydania tej pozycji
Wszystkich zainteresowanych przepraszamy - nam przykro jest niezmiernie ze taki jest finał prac nad tym wydawnictwem

Offline

 

#48 2009-09-25 08:58:06

amadlug

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2006-09-07
Posty: 30

Re: Jarocin 80-85

Przedstawiamy Państwu kolejne wydawnictwo z naszej serii MUZYKA Z JAROCINA.
MIKROFONY KANIONY to jeden z najbardziej oryginalnych i zarazem kultowych zespołów alternatywnych lat 80-tych w Polsce, którego nagrania do dzisiaj krążą na kasetowych kopiach po naszym kraju. Pochodzący z niewielkiego Lubina młodzi ludzie rozpoczęli swoją muzyczną przygodę w roku 1983 w sposób zgoła niecodzienny - w czasach socjalistycznej szczęśliwości pragnący podzielić się ze światem swoim talentem w myśl zasady że liczy się talent i pomysł a nie muzyczny warsztat postanowili zaopatrzyć się w instrumenty. Niestety  w sklepie zastali tylko instrumenty dęte. Pełni energii i pomysłów Lubinianie, postanowili nauczyć się na nich grać i wykorzystując oryginalne brzmienie kapeli i nieco absurdalno - orkiestrowy klimat wzbogacili o równie niecodzienne i podlane absurdem teksty co razem stanowiło wstrząsającą mieszankę słowno -muzyczną nawet dla obytej w muzycznych odjazdach Jarocińskiej publiczności.
Zespół swoim znakomitym występem w konkursowej części festiwalu w roku 1986 wzbudził wielką sensację, zdobywając uznanie zarówno publiczności która wybrała go jednym z laureatów festiwalu, jak również zachwyt jury oraz dziennikarzy. Używając tak niecodziennych na Jarocińskiej scenie instrumentów jak helikonformu, trompetty czy ksylofonu oraz niezwykłego poczucia humoru oraz znakomitego kontaktu z publicznością która stanowiła ważną część ich występu stworzyli jeden z najbardziej wyjątkowych koncertów w historii festiwalu.
Zespół zagrał później na warszawskich festiwalach „Poza Kontrolą” i „ Róbrege” potwierdzając swoją klasę, lecz niestety wkrótce potem kończąc swoją artystyczną drogę.
Z dnia na dzień nazwa MIKROFONY KANIONY stała się symbolem nowych muzycznych dźwięków płynących z Jarocina na cały kraj – idealnie oddającym stan ducha młodych ludzi coraz wyraźniej dostrzegających codzienne absurdy socjalistycznej rzeczywistości. Atmosferę tej sytuacji idealnie uchwyciła i oddała w swej muzyce grupa, co nie mogło wzbudzić zachwytu ówczesnych  decydentów zajmujących się kulturą i zespół nie miał możliwości profesjonalnej rejestracji studyjnej swoich piosenek. 
Po 23 latach Mikrofony Kaniony w wersji autorskiej trafiają do sklepów.
Edycja przygotowana na płycie CD zawiera: sesję nagraniową w stylu Briana Eno z piwnicy w Lubinie, koncert w Jarocinie w roku 1986 oraz bonus ze studia radiowego w Częstochowie.
60-stronnicowa książeczka zawiera historię zespołu, komplet tekstów utworów w języku polskim i angielskim, rozmowy z muzykami, przyjaciółmi i uczestnikami polskiego życia muzycznego połowy lat 80 tych oraz fotografie autorstwa min. Tadeusza Rolke i Mirka Makowskiego.
Istotnym elementem wydawnictwa są grafiki Zbyszka Ugielskiego, wokalisty, basisty i absolwenta Wydziału Grafiki warszawskiej ASP.  Wyjaśniamy również z jakiego powodu zdjęcia Zbyszka dzień po jego urodzinach znalazły się na pierwszych stronach wszystkich dzienników w Polsce!
W dniu 30 sierpnia w Lubinie zespół wystąpił w trakcie festiwalu Muzyka z Oblężonego Miasta organizowanego przez CK Muza (które jest również mecenasem naszego wydawnictwa), gdzie swoje wersje utworów z repertuaru grupy zaprezentowało kilkunastu młodych lubińskich wykonawców.

Offline

 

#49 2009-09-25 17:31:35

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Jarocin 80-85

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Offline

 


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wizytówki laminowane Rogowo hotel konferencje rolnictwo psychoterapia Piła