::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::


Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

Ogłoszenie


Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

#1 2007-01-14 13:06:31

Jan Porkowski

Gość

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Wystartowała w Jarocinie 92

Ponieważ dziś znowu wielkie zbieranie (oznaczone jako XV Finał) - warto przypomnieć, że pierwsze zbieranie pieniędzy odbyło się w Jarocinie w 1992 roku.

Jednak Jerzy Owsiak jakoś się do tego nie przyznaje pisząc o tym wydarzeniu na stronach WOSP: W 1992 roku podczas festiwalu w Jarocinie odbył się półfinał Orkiestry.

Może ktoś z Was pamięta jak to się wtedy odbywało?

Udało mi się znaleźć taki opis:

Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy       [post #7]

Jak orkiestra nazbiera kiedys 38 milinow - to wyjdzie ze kazdy w Polsce dal po 1 zl.
Sami osadzcie czy to duzo czy malo...

Nie lubie Owsiaka, poniewaz gdy powstawala WOSP pierwsza kase zbierano w czasie koncertu w Jarocinie. Tak sie sklada ze tam bylem (stare dzieje i widzialem jak to wygladalo.
W tamtych czasach Owsiak byl przez mlodziez (punkow zwlaszcza) odbierany jako komercja, obciach i stary zgred ktory chce sie wkrecic.
Wygladalo to tak:
Wychodzi Owsiak na scene i zaczyna nawijac - ale do kamer - 20 tysiecy ludzi na stadionie skanduje "wyp****alaj, wyp****alaj" a on nawija dalej ze wszystkich kocha itd. Wychodzi z 10 osob z czarnymi workami aby zbierac kase.... tlum dalej coraz glosniej "wyp****alaj, wyp****alaj" ... kasy nie nazbierali wcale - no bo kto w Jarocku mial kase na zbyci
Wracam do domu po festiwalu wlanczam telewizorek, a tam Jurek w programie z Jarocina. Leci jego nawijka - tlumu nie widac, wyp****alaj nie slychac, gdy Jureczk skaczyl pieknie przemawiac pokazano publicznosc, ktora klaskala i sie cieszyla (bo puscili inny fragmet gdy jakas kapela dostawala oklaski za wystep). No i najlepsze - Jurek pokazuje 23 worki (pamietam ta liczbe dokladni) zebranych pieniedzy w Jarocinie od tej oto mlodiezy (i teraz wstawka z pogo oraz kilka kolorowych irokezow), nawijka leci dlej - "Ludzie patrzcie ta mlodziez ktora sama niewiele ma dala tyle pieniedzy (najazd na worki z kasa) na dzieci, wiec wy tez pomozcie... itd, itp...
Kopara mi opadla...
Zrozumialem dokladnie co to jest sila telewizji i propaganda...
Ja rozumiem ze cel jest szczytny, nie mam nic przeciwko ratowaniu dzieci ale Owsiaka za to ze zrobil wszystkich tak bezczelnie w czlona - po prostu nie trawie....


Źródło

 

#2 2007-01-14 16:42:34

Piki

Grupowicz Gaduła

2606125
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 393

Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Wystartowała w Jarocinie 92

W tamtych czasach Owsiak bardzo często jako ochronę koncertów WOŚP zatrudniał nazi-skinów.


Życie współczesne to powieść idioty...

Offline

 


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szukasz trwałego szamba betonowego w Okonku BetonovĂŠ jĂ­mky septiky vĂ˝roba a prodej betonovĂŠ http://zfilm-hd-1821.online przegrywanie kaset vhs warszawa spa w Ciechocinku