::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::


Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

Ogłoszenie


Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

#1 2007-03-10 22:59:50

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 997
WWW

Muniek Stasczyk o J2006

Fragment z wywiadu dla patrona medialnego J2006:

Latem zagraliście na kilku festiwalach m.in. w Jarocinie i na Off Festiwalu w Mysłowicach. Dwa lata wcześniej wystąpiliście kolejny raz na Przystanku Woodstock. Jakbyś porównał te imprezy, zarówno muzycznie i organizacyjnie, jakie były też Twoje oczekiwania przede wszystkim wobec Jarocina?

Ja bardzo czekałem na Jarocin, bo wydawało mi się że to będzie nie wiadomo co... Wydaje mi się że ludzie oczekiwali jakiegoś powrotu do przeszłości, po prostu do zespołów punkowych, takich jakie można było spotkać jeszcze piętnaście lat temu... SMAR SW itp...

Mnie to osobiście nudzi i oczekiwałbym od Jarocina jakiejś kreatywności. W latach 80 - tych w Jarocinie występowały kapele poszukujące nowego brzmienia, poza tym królowała muzyka niezależna, dlatego też rożni artyści występowali. I tego moim zdaniem nie da się tego przywrócić. Wydaje mi się ze Jarocin musi znaleźć jakąś formułę, słyszałem że zespoły które grały w konkursie były słabe...

Było kilka dobrych...Ale z tego co pamiętam to mówiłeś po koncercie że słaby odbiór publiczności był, że czegoś zabrakło...

Nasz koncert w Jarocinie był chłodno przyjęty. Publiczność myślała że zagramy jakieś same stare rzeczy... Formuła OFF Festiwalu podobała mi się bardziej . Zresztą w Mysłowicach publiczność była bardziej otwarta, a nie tak chłodna i zamknięta jak w Jarocinie. Prawda jest taka, że nie da się cofnąć czasu i nie będzie już nigdy lat 80- tych. Z tego co wiem w Mysłowicach festiwal był udany, sam Rojek mówił że przyszło 9 tys. ludzi ...

W Jarocinie bardzo chciałem zagrać, czujemy się kapelą „jarocinską" bo w zasadzie dzięki Jarocinowi naprawdę zespół wypłynął... Nigdy nie zdobyliśmy tam nagrody, ale to też nie o to chodzi bo graliśmy tam na tych najważniejszych festiwalach. Dla mnie i dla większości muzyków najważniejsze lata to okres 82 - 85. Nastawiłem się że nie wiadomo co tam będzie i kurwa nic nie było.... Był kolejny koncert bandu. Może dlatego że to był pierwszy koncert po wakacjach i się nie rozkręciliśmy. Dużo lepiej wspominam Mysłowice.


Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

Offline

 


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Κρατήσεις δωματίων Βέλγιο Rabenkirchen-Faulück