::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::


Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

Ogłoszenie


Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

#1 2006-08-31 11:56:44

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 997
WWW

Nowe kłamstwa n/t JUNK i Festiwalu w Jarocinie

Internetowe jarocinskie radio, którego linków tu na szczęście nie podawaliśmy napisało na swej stronie:


Ciekawe, że laureatem nagrody publiczności został zespół, który przez publiczność został wygwizdany. Junk zdobył w sumie 1376 głosów. O wiele więcej niż np. Butelka czy Miguel and the Living Death, którzy zagrali nieporównywalnie lepsze sety i rozruszali nieliczną publikę. Ciekawe tym bardziej, że na scenie białostocka kapela wyróżniła się tylko wyrzuceniem w publiczność, na znak buntu, statuetki Kameleona. Wokalista zespołu tłumaczył, że nie grają dla nagród. Pytanie tylko, po co w takim razie członkowie Junk zbierali od uczestników Jarocin Festiwal 2006 kupony, na których można było oddawać głosy na najlepszy, według publiczności, zespół?
Jak stwierdził Walter Chełstowski, to nie pierwsza kapela, która wygrała Kameleona i rzuciła go w tłum. - Nie mam im tego za złe, chociaż, kurwa, on ważył pięć kilo! Jeżeli chłopaki nie zagubią się w tej anarchii, to coś z nich będzie – powiedział Życiu Chełstowski.


Na wszelki wypadek umieszczamy kopie tej strony na naszym serwerze (usunięto jedynie linki wewnętrzne).

Zostawiamy tylko link do komentarzy, których jest niewiele, bo niewiele osób słucha radia, które - jak większość mediów lub lepiej nazwać ich merdiami (od posłusznego merdania psim ogonkiem) - kłamie prosto w twarz.

Proszę skonfrontować tę kłamliwą notatkę z oryginalnym nagraniem z Jarocina 2006. Nawet obrażający komentarz Konja nie był w stanie zatrzymać skandowania: Junk! Junk! Junk! Junk! Junk! Junk! Junk!.

Tak było po koncercie konkursowym. Również po koncercie finałowym tłum skandował Junk! Junk! Junk! Junk! Junk! Junk! Junk!, co można również odsłuchać w nagraniu z Jarocina 2006.


Internetowe Radio działające pod egidą gazety Życie Jarocińskiej manipuluje opinią publiczną i kłamie. W ten sposób Pan Burmistrz Pawlicki chce wygrać wybory samorządowe???

Na miejscu mieszkańców Jarocina, zastanowiłbym się nad takim wyborem bardzo porządnie. Polityka lokalna i kłótnie w Jarocinie zabiją Festiwal. Młodzi ludzie, którzy przyjeżdżają do Jarocina wyczuleni są przede wszystkim na kłamstwo i fałsz. Obojętne jaka opcja je prezentuje. I to w przyszłości młodzi ludzie zagłosują czy Festiwal będzie czy nie. Czy będzie Pan panie Burmistrzu u władzy, czy nie! Być może za rok ustawią znowu pikietę. Chyba, że w regulaminie napiszecie: Nie wolno w żaden sposób protestować przeciwko organizatorom!

PS. Nie słuchajcie jarocińskiego radia internetowego. Po co ma na Was zbijać kasę? Zamieszczają na swojej stronie ofertę reklamową. Będą mieli zero reklam - to i radio padnie, choć często nadaje pirackie mp3.

PS2. Zwracam się też do kolegów z którymi kiedyś występowaliśmy na jarocińskiej scenie. Nie pozwalajcie na odgrywanie kawałków swoich zespołów w radiu, które chce zniszczyć JUNK - tylko za to, że umożliwili wejście na scenę pikiecie.

PS3. Na temat pikiety możecie również przeczytać na łamach naszych stron o historii Jarocina.

http://www.jarocin-festiwal.com/2006/pics/junk/photos/PICT6709.JPG

Ostatnio edytowany przez Jarocin-Festiwal (2006-08-31 12:10:11)


Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

Offline

 

#2 2006-08-31 13:18:10

Slesh

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2006-08-27
Posty: 36

Re: Nowe kłamstwa n/t JUNK i Festiwalu w Jarocinie

takie sa miedia niestety ale sa ludzie ktorzy wiedza co to prawda a co klamstwo junk jako zespol jest super a media wciaz chca
zniszczyc punk rocka i pokazac go w najgorszym swietle niestety.. zawsze tak bylo i tak bedzie
dla mnie junk to niesamowity zespol nadzieja w polskim punk rocku lecz niestety watpie zeby zaprosili junk za rok do jarocina eh...


Punk Nie Umarł Punk Nie Umarł Punk Olewa System /
Anarchia w Twojej głowie to poczatek wyzwolenia/
My jestesmy dzieci smieci.../
A Grunt To Bunt !

Offline

 

#3 2006-08-31 13:38:12

Lysa

Grupowicz Gaduła

7323492
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2006-07-05
Posty: 419

Re: Nowe kłamstwa n/t JUNK i Festiwalu w Jarocinie

Slesh napisał:

dla mnie junk to niesamowity zespol nadzieja w polskim punk rocku lecz niestety watpie zeby zaprosili junk za rok do jarocina eh...

Co do tego co zostało wygłoszone przez to śmieszne internetowe radio.. CO TO ZA BZDURY?! Tak jak już gdzieś wspominałam, znam osobiście kapelę Junk, trzymałam się z nimi głównie, a więc jestem jak najlepiej zorientowana co robili. Śmieszą mnie <do łez> kiedy słysze takie stwiardzenia jak powyższe. Ciekawe czy Ci ludzie w ogóle tam byli ;P

Co do wypowiedzi Slesha.. Stary, zgadzam sie z Tobą całokowicie. Jedno tylko myślę: że skoro pani Agnieszka Pawlik powiedziala, ze Junk już NIE ZAGRAJĄ za rok, a Laureaci 2005 nie grali w tym, to nie mamy na co liczyć ;P Poza- zapytaj się kapeli czy chce zagrać. Odpowiedź raczej powinna być dla wszystkich jasna.

Ostatnio edytowany przez Skywalker (2006-08-31 14:00:56)


Nie Ma Nas Kiedy Się Nie Buntujemy

Offline

 

#4 2006-08-31 13:51:06

skorup

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-27
Posty: 20

Re: Nowe kłamstwa n/t JUNK i Festiwalu w Jarocinie

nie rozumiem sposobu dobierania kapel. kilku gości decyduje, która kapela ma wystąpić. może powinno być odwrotnie: to liderzy kapel, które spotkały się z dobrym przyjęciem decydują o kapelach na małej scenie. a z małej do dużej: TYLKO NIE ESEMESY!
zresztą o tzw. Małej Scenie (od strony organizacyjnej) nie będe się wypowiadał

Offline

 

#5 2006-08-31 14:26:14

Lysa

Grupowicz Gaduła

7323492
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2006-07-05
Posty: 419

Re: Nowe kłamstwa n/t JUNK i Festiwalu w Jarocinie

skorup napisał:

może powinno być odwrotnie: to liderzy kapel, które spotkały się z dobrym przyjęciem decydują o kapelach na małej scenie.

A wiesz.. To jest całkiem niezły pomysł! Może by to zaproponowac Organizatorom?


Nie Ma Nas Kiedy Się Nie Buntujemy

Offline

 

#6 2006-08-31 15:01:38

Piki

Grupowicz Gaduła

2606125
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 393

Re: Nowe kłamstwa n/t JUNK i Festiwalu w Jarocinie

Moim zdaniem powinno być tak jak było dawno, dawno temu, gdy zespoły wybierało grono złożone z muzyków lub ludzi siedzączych w muzyce, którą mają oceniać
Dzięki temu odpadały kapele słabe
Oczywiście każdy członek komisji kwalifikacyjnej miał swoje gusta więc pewnie każdy odrzucił kilka kapel, które by przeszły u innego kwalifikującego
Do tego, powinny być przywrócone przedfestiwalowe przesłuchania w JOK-u, tak aby nawet najgorsze beztalencia miały szansę dostać się na festiwal - niejednokrotnie zepoły, które kwalifikowały się dopiero z przesłuchań w JOK-u, wygrywały potem festiwal (m.in. Piersi, Acapulco)

Co do pomysłu SKORUP'a - a kto ma oceniać które z kapel spotkały się z dobrym przyjęciem a które z mniej dobrym ?
Poza tym, taki sposób doboru nie gwarantuje że zostaną wybrane dobre kapele - to byłby jednak wybór według gustu, opcja z komisją kwalifikacyjną zawiera w sobie pewną dawkę obiektywizmu

Z tym że, jak już pisałem, w takiej komisji muszą siedzieć osoby kompetentne a nie np. Burmistrz Jarocina


Życie współczesne to powieść idioty...

Offline

 

#7 2006-08-31 17:17:52

Slesh

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2006-08-27
Posty: 36

Re: Nowe kłamstwa n/t JUNK i Festiwalu w Jarocinie

sluchajcie ja jestem za piki poniewaz jak dobrze pamietam gdzeis to czytalem ze kapele przyjezdzaly przed festiwalem i graly
przypomina mi sie historia ze smar sw zagral wlasnie tak i mial zgrac góra 10 minut a oni to olali i zrobili maly koncert
a owsiak wylaczyl im prad... pozatym mozna by wczesniej przyjechac na festiwal i patrzec kto chce grac na festiwalu
i wiecej wogule byc wjarocinie z kumplami :]


Punk Nie Umarł Punk Nie Umarł Punk Olewa System /
Anarchia w Twojej głowie to poczatek wyzwolenia/
My jestesmy dzieci smieci.../
A Grunt To Bunt !

Offline

 

#8 2006-09-01 09:30:00

skorup

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-27
Posty: 20

Re: Nowe kłamstwa n/t JUNK i Festiwalu w Jarocinie

Ba! Przesłuchania kiedyś były zajebistym pomysłem. niekiedy kapela na demo wypada blado, a dopiero dzięki żywiołowości czy charyźmie członków zespołu pokazuje że jest wypas. metoda przesłuchań wcale nie oznacza, że w komisji nie powinni być przedstawiciele kapel, które w poprzednich latach wygrały festiwal. oczywiście nie TYLKO one, bo wówczas groziłaby nam tyrania większości ;) ale szlag mnie trafia, że do komisji mogą trafić np tacy "znawcy" muzyki jak red.Leszczyński. Uważam, że w takiej komisji siedzieć powinni TYLKO muzycy, którzy grali kiedyś na festiwalu, czują jego atmosferę.
co do burmistrza. władza niech się zajmnie stroną organizacyjną (choć jak pisałem w innym poście, może lepiej w tej działce zatrudnić profesjonalistów). nie znam faceta, chylę jednak czoło, że wogóle zorganizował festiwal w tym i poprzednim roku.
co do kłamstw medialnych: chyba w 87 pogo pod sceną ustawało kiedy pojawiała się kamera. niechciano dać się filmować z podkładem idiotycznego komentarza czerwonego dziennikarza. dziś już nie "jedyna słuszna droga" jest wytyczną dla tych samych redaktorów, ale rządza SENSACJI. nie ważni są dla nich ludzie, muzyka; warto za to pisać ile znaleziono woreczków po kleju, puszek po piwie łacuchów, zatrzymanych itp czuję coraz większe obrzydzenie do tego środowiska

Offline

 

#9 2006-09-01 11:13:54

radeksz

Nowy Grupowicz

2693389
Skąd: Jarocin
Zarejestrowany: 2006-08-21
Posty: 5

Re: Nowe kłamstwa n/t JUNK i Festiwalu w Jarocinie

Przesluchania byly by fajne np raz na 2 tygodnie koncert w Joku przez caly rok w ramach przesluchan na ktory przyjezdzali by byli wykonawcy i sluchali co ciekawego kapele graja mlodziez z Jarocina by sie pobawila ,kapele garazowe mialy by mniejsza treme na festiwalu jesli by sie dostaly.

A media szukaja sensacji kogo pobili ,kto umarl , kto sie zacpal, to zapil, zeby tylko zlikwidowac festiwal i pokazac go w zlym swietle, po co to zawsze jakis promil z grupy ktora jest na festiwalu to kompletne zero , zawsze tak bylo i bedzie wiec po co robic z tego sensacji i blokowac innym ludzia dobra zabawe. Niech ida na dyskoteke z kamera i zobacza ludzi ktorzy bawia sie do rana na dragach albo spia po kiblach z przepicia i przecpania, ile ludzi handluje dragami na dyskotekach tym niech sie media zajma.

Ostatnio edytowany przez radeksz (2006-09-01 11:18:57)


Jarocin 2006 Impreza niezla ale robiona na szybko i spontana w przyszlym roku bedzie lepiej. Wylapia Plusy i minusy, co zmienic a co zostawic.

Offline

 

#10 2006-09-01 12:36:26

pkukiz

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-12
Posty: 4

Re: Nowe kłamstwa n/t JUNK i Festiwalu w Jarocinie

Kochane Dzieci,
wiem, ze emocje w wieku najazdu hormonow sa ogromne i prawdziwe do bólu...Serio...Córke mam 15 letnią a i pamięć nie najgorszą i wspominam sam siebie i Jarocin 20 ponad lat temu.Taki sam bylem.Teraz inny  bo trojkę nawiedzonych(jak kiedyś tato) dzieci trzeba utrzymac. Posłuchajcie człowieka w wieku zapaści hormonalnej-byc może "Junk" gra najlepszą na świecie muzykę. Nie wiem, bo żadne radio muzy normalnej nie puszcza.Nie znam. Ale wiem jedno - punk  czy nie punk - nagroda była od WAS. Więc jak ja bym dał komuś serce a ten ktoś wylałby mi się na twarz to ja dałbym mu w ryj albo obszedł frajera . To nie była nagroda  "Gazety Wyborczej" czy "Jarocińskie Radio". To było WASZE uznanie.Olane. Wyrzucone. 3 kilo czy 18ście- nieistotne.Chrzanię taką niezależność. Tak samo jak to co "Wyborcza" napisze albo "Radio Jarocin" powie. Ja mam swoje lata i swoje wiem.I facet jestem - a dla faceta LOJALNOSC to podstawa. A "Junk" WAS olał. WASZE uznanie, WASZĄ nagrodę. Głupki i tyle. Bogu dzięki, że statuetką corki mojej nie  trafił bo poszedłbym siedzieć za barana.Amen . :-)

Offline

 

#11 2006-09-01 13:20:16

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Nowe kłamstwa n/t JUNK i Festiwalu w Jarocinie

pkukiz napisał:

Kochane Dzieci,
wiem, ze emocje w wieku najazdu hormonow sa ogromne i prawdziwe do bólu...Serio...Córke mam 15 letnią a i pamięć nie najgorszą i wspominam sam siebie i Jarocin 20 ponad lat temu.Taki sam bylem.Teraz inny  bo trojkę nawiedzonych(jak kiedyś tato) dzieci trzeba utrzymac. Posłuchajcie człowieka w wieku zapaści hormonalnej-byc może "Junk" gra najlepszą na świecie muzykę. Nie wiem, bo żadne radio muzy normalnej nie puszcza.Nie znam. Ale wiem jedno - punk  czy nie punk - nagroda była od WAS. Więc jak ja bym dał komuś serce a ten ktoś wylałby mi się na twarz to ja dałbym mu w ryj albo obszedł frajera . To nie była nagroda  "Gazety Wyborczej" czy "Jarocinskiego Radia". To było WASZE uznanie.Olane. Wyrzucone. 3 kilo czy 18ście- nieistotne.Chrzanię taką niezależność. Tak samo jak to co "Wyborcza" napisze albo "Radio Jarocin" powie. Ja mam swoje lata i swoje wiem.I facet jestem - a dla faceta LOJALNOSC to podstawa. A "Junk" WAS olał. WASZE uznanie, WASZĄ nagrodę. Głupki i tyle. Bogu dzięki, że statuetką corki mojej nie  trafił bo poszedłbym siedzieć za barana.Amen . :-)

Paweł, jasną rzeczą jest, że nagroda publiczności i powinni ją przyjąć etc... W wątku chodzi jednak o to, że fakty _sczególnie_ odnośnie Junk są przeinaczane... Wyrzucili (w publicznosc nie polecialo, tylko przed scene) - to wyrzucili, ale po cholere pisac ze ich koncert publicznosc wygwizdala? Po zlosci? Wystarczy napisac, ze stworzyli niebezpieczenstwo i zachowanie bylo nierozsadne, ale nie zmieniac faktow.

Bo przyjecie to mieli najlepsze na tym festiwalu i koniec. Slychac to na nagraniach... Nie bronie Junk, ale chodzi o fakty... Faktem jest tez, ze nagrode wreczono im na zapleczu sceny. Nawet zdjec nie mozna bylo zrobic... Pewnie jakby Tobie i HAKowi w ten sposob dano nagrode, to tez bys nie byl pocieszony... Od dziennikarzy wymagac powinnismy rzetelnego opisu. Od artystow innych rzeczy. Wątek dotyczy jednak rzemiosla dziennikarskiego...

Offline

 

#12 2006-09-01 13:36:40

Mati

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-27
Posty: 11

Re: Nowe kłamstwa n/t JUNK i Festiwalu w Jarocinie

A ja chcialbym jakis namiar mailowy na JUNK - chcialbym moze kiedys zrobic ich koncert w Poznaniu.

Ostatnio edytowany przez Mati (2006-09-01 13:37:26)

Offline

 

#13 2006-09-01 14:00:37

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Nowe kłamstwa n/t JUNK i Festiwalu w Jarocinie

Mati napisał:

A ja chcialbym jakis namiar mailowy na JUNK - chcialbym moze kiedys zrobic ich koncert w Poznaniu.

http://www.jarocin-festiwal.com/2006/junk.html

lub forumowicz Junk

Offline

 

#14 2006-09-01 14:31:46

Mati

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-27
Posty: 11

Re: Nowe kłamstwa n/t JUNK i Festiwalu w Jarocinie

Skywalker napisał:

Mati napisał:

A ja chcialbym jakis namiar mailowy na JUNK - chcialbym moze kiedys zrobic ich koncert w Poznaniu.

http://www.jarocin-festiwal.com/2006/junk.html

lub forumowicz Junk

Okey, dzieki - juz polecial do chlopakow mail.

Offline

 

#15 2006-09-01 16:08:58

skorup

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-27
Posty: 20

Re: Nowe kłamstwa n/t JUNK i Festiwalu w Jarocinie

pkukiz napisał:

Kochane Dzieci,
wiem, ze emocje w wieku najazdu hormonow sa ogromne i prawdziwe do bólu...Serio...Córke mam 15 letnią a i pamięć nie najgorszą i wspominam sam siebie i Jarocin 20 ponad lat temu.Taki sam bylem.Teraz inny  bo trojkę nawiedzonych(jak kiedyś tato) dzieci trzeba utrzymac.

Paweł! nie traktuj wszystkich z perspektywy wieku i buntu. mój syn też ma 15 i jeżdzi ze mną na koncerty. czasami mówi rzeczy ważne o których ja, gdzieś w pogoni za "dobrem doczesnym" ;), zapomniałem.
ale w sprawie Junka i Konia- zgadzam się.

Offline

 


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotellit Kuusamo www.ehotelsreviews.com berlin-hotel