::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::


Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

#1 2006-08-28 16:46:41

Slesh

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2006-08-27
Posty: 36

Smar sw

nie bardzo ten temat pasuje tu ale sie zapytam
co jest ze smar sw co sie z nimi stalo po jarocinie 93??
moze ktos cos wie...bylbym wdzieczny bo moze wystarczy im
motywacja i sie zreaktywuja ach marzenie.....


Punk Nie Umarł Punk Nie Umarł Punk Olewa System /
Anarchia w Twojej głowie to poczatek wyzwolenia/
My jestesmy dzieci smieci.../
A Grunt To Bunt !

Offline

#2 2006-08-28 18:09:36

Piki

Grupowicz Gaduła

2606125
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 393

Re: Smar sw

Miałęm zamiar dać linka na oficjalną stronę smarów ale coś nie działa
Napiszę więc z pamięci...

Po Jarocinie, Smary zdobyły jeszcze większą popularność wśród punx co odbiło się w propozycjach koncertowych z przeróżnych miejsc.
Jeszcze w tym samym roku nagrali kasetę "Walczmy o swoje prawa" oraz pożegnali się z basistą "Ninją"
Powodem zmiany składu było dziwne podejście Ninji do ruchu punk i PODOBNO także jakieś nacjonalistyczne odpały
Na miejsce ninji wskoczył "Kaktus" i w składzie z nim, kapela pojawiła się w Jarocinie w roku 94
Mieli już wtedy nowy repertuar, który zaprezentowali na wydanej w roku 95 kasecie "Świadomość"
Po nagraniu świadomości, kapelę opuścił bębniarz "Sikor", zmienił go "Słoniu"
Zespół wciąż koncertował, powoli ewoluując w strone gatunku "noise"
W roku 97 ukazła się płyta "Samobójstwo", która ukazuje uwczesne fascynacje muzyków, wspomnianym wcześniej gatunkiem "noise" czy "industrialem"
W tym samym, 97 roku kapela przestaje istnieć

Co działo się dalej z członakmi kapeli ?
Sezon - próbował sił z kapelą "Ural", był to jednak niewypał, ma żonę, kilkuletnią córkę, mieszka na swoim "rancho" i czasem bywa jeszcze na koncertach

Yogurth - po rozwiązaniu Smaru SW, zmotał projekt o nazwie THCulture - noise pomieszane z różnymi odlotami, następnie bodajże projekt pod nazwą Robi-y-Loretta - Yogurth zrobił też świetną stronę o Smarach (obecnie nie działa), udziela się także na forum jednego z serwisów poświęconych punkowi/oi/reggae itd
   
Sikor - po przygodzie ze Smarami wyjechał do Amsterdamu i został Dj'em

Ninja - przeprowadził się w 1996r do Warszawy i założył tam kapelę "Triglav"

Słoniu - razem z Yogurthem i Dominikiem "Bocianem", który grał na congach na ostatniej płycie Smaru, założył THCulture


Co do reaktywacji - miałem okazję rozmawiać w zeszłym roku z Sezonem, obecnie temat reaktywacji jest zamknięty ale kto wie co będzie kiedyś ?

Inna sprawa, że ludzie chcieli by powrotu Smaru circa 92/93 r. co już wogóle minimalizuje szanse reaktywacji - minęło 15 lat i ci ludzie są już napewno epokę dalej w sposobie myślenia, także obecne zainteresowania muzyczne, niekoniecznie są takie jak wtedy

Jakby nie było, Smar SW przeszedł przez 8 lat istnienia olbrzymią ewolucję i chyba właśnie na przykładzie tej grupy można najlepiej zaobserwować rozwój ludzi jako takich


Życie współczesne to powieść idioty...

Offline

#3 2006-09-11 21:38:20

Slesh

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2006-08-27
Posty: 36

Re: Smar sw

tak zgadzam sie tylko wiesz wogule byc na smarach to fanjnie by bylo ja wiem ze nie grali by kawalkow co kiedys
ale chociaz pare rarytasow typu nie ma piwa czy nie zabijaj czy punx mozna na pewno byloby uslyszec
wiec mam nadzieje ze kiedys przyjada do jarocina moze jakas petycja hehe


Punk Nie Umarł Punk Nie Umarł Punk Olewa System /
Anarchia w Twojej głowie to poczatek wyzwolenia/
My jestesmy dzieci smieci.../
A Grunt To Bunt !

Offline

#4 2006-09-12 10:45:35

Piki

Grupowicz Gaduła

2606125
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 393

Re: Smar sw

Zapomnij - ze Smarami to tak jak z Tzn Xenną - nie i koniec (i dobrze)


Życie współczesne to powieść idioty...

Offline

#5 2006-10-09 16:16:00

Morphina

Nowy Grupowicz

1310773
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 8

Re: Smar sw

Jak usłyszałam Konja na festiwalu wypowiadającym się o wokaliście Junk,że jest przećpany jak jego idole ze Smaru Sw,którzy rozwalili festiwal, wkurzyłam sie. Wpadl mi w ręce występ Smaru z 92 roku przynaję Konjowi trochę racji.TROCHĘ. Ten zespół porazil mnie wręcz ambitnymi tekstami:" Nie ma piwa nie ma piwa kurwa mać".Ja rozumiem punk.Prostota i dobitny przekaz.Ale żeby być aż tak ograniczone teksty...Wybaczcie ze to napiszę, ale sie nie powstrzymam: prównam to do jakiegoś "Bania u cygana do rana"- równie bez sensu:/

Offline

#6 2006-10-09 23:59:34

Piki

Grupowicz Gaduła

2606125
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 393

Re: Smar sw

Hmm, to co piszesz to tak jakby wziąć utwór Dezertera "Burdel" gdzie jest tekst "mam pierdolca, w uchu kolczyk, W DUPIE STOLCA" i przez pryzmat tej zwrotki potraktować całą twórczość Dezertera.

Z resztą tekst jest glupkowaty bo jest o glupkowatych hardcoreowcach - lepiej nie mogli tego ująć (moim zdaniem oczywiście :) )

Posłuchaj sobie kaset "Walczmy o swoje prawa" i "Świadomość" - być może teksty porażą Cię jeszcze raz, tym razem pozytywnie :)

Pozdrawiam


Życie współczesne to powieść idioty...

Offline

#7 2006-10-10 00:17:50

Morphina

Nowy Grupowicz

1310773
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 8

Re: Smar sw

Znam prawie na pamięć ten utwór Dezertera. Nie uważam jej jednak za tak idiotycznej jak "Nie ma piwa" Smaru Sw. Nie jestem znawcą muzyki punk rockowej ale cos tam jednak wiem. Niestety mało jest konkretnych materiałów na  temat zespołu, a chodzi mi dokładnie o ich teksty.Więc własciwy powód mojej oceny był taki,że podczas ogldania ich występu z 1992 roku zapadły mi w pamięć tylko słowa: "Nie ma piwa kurwa mać" oraz"wsadz mi chuja w dupe" z powodu złej jakosci nagrania i fatalnego nagłosnienia:/
Wierzę,że ten zespół miał do powiedzenia coś ważnego,dobitnego,ale mi nie dane było chyba tego usłyszeć:)

Offline

#8 2006-10-10 23:49:20

Slesh

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2006-08-27
Posty: 36

Re: Smar sw

plyta swiadomosc smar sw jest swietna a nie ma piwa to sztandarowa moja  piosenka w niedziele na kacu hehe
a defekt mozgó tesz spiewal ze lato z browarem czy szkoła pali sie i nikomu to nie przeszkadzało
zalezty od punktu wyjscia jednemu to sie podoba drugiemu tamto


Punk Nie Umarł Punk Nie Umarł Punk Olewa System /
Anarchia w Twojej głowie to poczatek wyzwolenia/
My jestesmy dzieci smieci.../
A Grunt To Bunt !

Offline

#9 2008-03-24 11:53:14

wladi77

Gość

Re: Smar sw

mysle ze smar sw nigdy sie nieraktywoja kumpela dobrze zna SEzona ,podobno dosc konkretnie sa skloceni ze soba. A po drugie co mieliby grac tak jak na pierwszysz plytach ,czy pozniejszych czyli noise.JA lubie ich wszystkie plyty zespol poprostu sie rozwijal i dobrze bo niegrali wkolko to samo -co sie zdarza niektorym kapelom A na Jarocinie 93' padaja slowa -sezon wokal mowi +nieglosujcie na nas sa dwie zajebiste kapele jak Wlochaty i Liberum Veto zeby na nich glosowac.Liberum v. to bardzo niedoceniona kapela z Głubczyc - wokal Eisztein zostal aresztowany po zamieszkach na Malej scenie i zabrany na komisariat  jako przywodca załogi dolnoslaskiej Teraz nic niesłychac o Liberum V ,a nagrali plyty ;wolnym niepozwalam; ';nacpany nuda;;;zbrodnia....;.Jakby ktos cos wiedzial o tej kapeli cos to niech napisze Aha wyrozniali sie wielkimi irokami w tamtych czasach

#10 2008-04-03 19:02:53

wladi77

Gość

Re: Smar sw

jarocin 93 -smar  sw---rzeciwiscie w czasie koncertu na mala scene weszlo duzo ludzi.Poprosilismy zeby zeszli i poskutkowalo.Jednak,kiedy juz wlosciwie bylo po balaganie bramkarze zaczeli napierdalac punkowcow.Teraz niema winych.Ponoc  dzisiaj juz  nikt sobie nieprzypomina ze bylo zajscie .Ani policja ani organizatorzy.A moze trzeba bylo pomyslec wczesniej., bo zeby zadrudnic skinow jako ochroniarzy,trzeba miec naprawde nierowno poukladane we lbie  (wypowiedz sezona -brum94)Jak przeszukam pudla z zinami   to napisze wspomnienia kapel  z jarocina

#11 2008-04-06 17:25:54

Lysa

Grupowicz Gaduła

7323492
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2006-07-05
Posty: 419

Re: Smar sw

1. Z jakiej racji Konju porównywał Junk ze Smarami? Bo ich cover zagrali? Ogólnie może spójrzmy na pobudki kierujące jedną i drugą kapelą i może porównajmy ich przekaz... Postawa Konja jest nie do wybaczenia. Jak można być takim CHAMEM? Rozumiem że ma jakieś zdanie ale to nie znaczy, że musi je upubliczniać, a potem (co śmieszniejsze) po wygranej Junków udawać wielkiego przyjaciela [byłam przy tym]...
Tutaj jakby co Junki: www.myspace.com/junkpunkband

2. Dezerter ma ogólnie dużo do powiedzenia, tekst Burdel trzeba odpowiednio odebrać.

3. Liberum Veto gra, mój przyjaciel czasem z nimi pogrywa na próbach, ale nie zajmuja się już muzyką punkową.


Nie Ma Nas Kiedy Się Nie Buntujemy

Offline

#12 2008-04-16 19:55:15

wladi77

Gość

Re: Smar sw

Tak racja konio przesadzil  z komentarzem o zespole JUNK ,poznalem osobiscie mateusza  wokal  w JUNK i byl strasznie wkurwiony na cala ta sytuacje .Mogl  ta statuetka wypalic  Koniowi prosto w ryj ,gdzie takiego pajaca  wpuszcza na scene .A liberum veto co gra teraz tylko niemuw ze rocka ? .A tak wogole to Lysa rozmawialismy razem w jarocinie ,tak wiec sie znamy pozdrawiam

#13 2008-04-18 14:04:14

Lysa

Grupowicz Gaduła

7323492
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2006-07-05
Posty: 419

Re: Smar sw

:] Będzie to może kontrowersyjne, ale.. podobał mi się Twój post :D

Ja widziałam konfrontację między Mateuszem a Konjem już przed JOKiem i byłam spłakana (hihi!), a szanowny konferansjer chyba... dość mocno zmieszany, hehe, bo się krótko mówiąc "zatkał" widząc spokojną, opanowaną reakcję Mateusza na jesgo dobro-wujkowe "gratuluję"...[

P.S. Władi, serio się poznaliśmy? :D Hmm.. Weź na priva napisz albo na gg się odezwij..? Pozdrówka :D


Nie Ma Nas Kiedy Się Nie Buntujemy

Offline

#14 2008-05-04 14:22:16

wladi77

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2008-04-26
Posty: 39

Re: Smar sw

A jak ocenia wydarzenia  na małej scenie  w Jarocinie :93 sam Jarek Janiszewski -ktory prowadził  mala scene--Niestety bramkarze nieopanowali sytuacji. Dopuscili do tego ze grupy  punk'ow wdzierały sie na scene . Przez dwie godziny prObowałem  uspokoic  atmosfere.Do najwiekszej wciekłosci doprawadzali dzienikarze , którzy prowokowali swoja obecnoscia. Pomimo coraz wiekszego wrzenia  cały czas robili zdjecia. Dlatego zaczeto na nich pluc i moja wypowiedz:plujcie na nich oni to robia za pieniadze;Ci ktorzy byli obecni tego dnia przy malej scenie wiedza ze  chwile pozniej  wszystko zmierzało do konca.Plucie na fotoreporterów zostało zalegalizowane i usatysfakcjonowani tancerze zaczeli schodzic ze sceny. Inagle kiedy zostało kilku spóznialskich, bramkarze zdecydowali sie na interwencje, bardzo agresywna akcje bez uzasadnienia.jeszcze kilkanascie minut i cała negatywna energia rozeszłaby sie  po kasciach.Atak tłum oszalał, polecialy kamienie, butelki. Wsrod zwyklych podekscytowanych fanow znalezli sie pospolici złodzieje, którzy min. ukradli talerze od zestawu perkusyjnego warte 3000 DM
-Czy to mozliwe ze tak potęrzną burde wywołali fotoreporterzy i bramkarze
   -To raz , a dwa  bardzo niewłasciwie został ułozony program muzyczny na Mala scene. Przez trzy dni teoretycznie niemiało byc kapel punkowych , dla których przyjechała masa ludzi z małych miasteczek
-Ale to przecierz ta :masa młodych ludzi: najpierw zmusila  organizatorow dowystepu  i ich  faworytów, kapeli SMAR SW, a potem  skopali tyłki swoich idoli  niszczac  i rozkradajac szprzet.
    -Czesto trudno zrozumiec tłum....Frustracj,denaturat brak kasy ,brak karnetow po prostu inna rzeczywistosc. Dla czesci publiki z Malej Sceny  nawet GA_GA. Defekt Muzgó,The Bill to komercja. Moze gdyby członkowie Smar sw  nie zostali wpuszczeni na scene , byliby prawdopodobnie bogami.
Reszte odsyłam do strony SMAR SW -

Offline


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Bijagua Accommodatie San Francisco hotelstayfinder.com Three Kings Hotel