::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::


Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

Ogłoszenie


Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

#1 2006-09-15 22:46:04

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Konkurs. Kto w?

Jakiś czas temu starłem się z moim kolegą McButelką (pozdrawiam serdecznie ;) ) o to, kto powinien być kwalifikowany do konkursu w Jarocinie.

Ja uważam, że konkurs powinien pokazywać NOWE TWARZE. Zespoły debiutujące. Niekoniecznie z dorobkiem płytowym... Z niewielkim stażem estradowym... Mój kolega twierdził, że to nie ma znacznia. Mamy prawo do własnych sądów.

Dlaczego poruszam ten problem znowu. Posłuchajcie (bodajże) III części rozmowy z Walterem Chełstowskim. On uważa, że do konkursu mogą przystępować inni.... Ja tak się zastanawiam... Hipotetycznie... Bo nie sądzę, żeby Perfect (na przykład) chciał startować w konkursie...
Ale jeśli znane zespoły zaczęłyby się scigać w konkursie, to zrobiłoby się z tego Opole Bis...

Jakoś tego nie widzę. Co nie znaczy, że może kiedyś przekonam się do tego pomysłu... Przykład Variete, który zgłosił się do konkursu w latach 90 i dostał wyróznienie, prawie po 10 latach od debiutu w Jarocinie.... Niby Jarocin miał znajdować nowe twarze, a w tym przypadku obdarowano nagrodą weterana...

No to kogo przyjąć? Komu dać nagrodę?

Kiedyś Siekiera została obdarowana jako najbiedniejszy zespół, w tym roku Takie zespoły jak Junk czy Dziurawej Pół Czekolady (i pewnie inne o których nie wiem) przyjechały do J. koleją. Inni podjeżdżali pod scenę vanami lub niezłymi samochodami... Jedni nagrali już płyty, inni nie mają nawet WWW...

Offline

 

#2 2006-09-15 22:58:21

Piki

Grupowicz Gaduła

2606125
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 393

Re: Konkurs. Kto w?

Przypomnij sobie - w latach 80-tych ten problem właściwie nie istniał bo znane kapele od razu wrzucano na dużą scenę - można było na nie głosować ale nie grały na jednym koncercie z nieznanymi kapelami
Do tego, bardzo rzadko się zdarzało, by znane kapele zgłaszały się do konkursu


Życie współczesne to powieść idioty...

Offline

 

#3 2006-09-15 23:37:56

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Konkurs. Kto w?

Piki napisał:

Przypomnij sobie - w latach 80-tych ten problem właściwie nie istniał bo znane kapele od razu wrzucano na dużą scenę - można było na nie głosować ale nie grały na jednym koncercie z nieznanymi kapelami
Do tego, bardzo rzadko się zdarzało, by znane kapele zgłaszały się do konkursu

Od 1986 pojawiały się takie wyjątki... Kobranocka. Kobra opowiada, że nie wiedzieli, że graja w KONKURSIE. Oni już po trasie z Die Toten Hosen wtedy byli... W 1987 albo chyba bardziej w 1988 Chłopcy z Placu Broni... ( z pamięci podaję)... W 88 to już chyba O! Ela była sporym hitem...

Ale generalnie tak. I tak jak wspomniałem. Nie sądzę, żeby znane zespoły zgłaszały się do konkursu. Bo kojarzy się on zawsze z grupami debiutującymi.... A może kojarzył... ;-)

Offline

 

#4 2006-09-16 10:40:45

Lysa

Grupowicz Gaduła

7323492
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2006-07-05
Posty: 419

Re: Konkurs. Kto w?

Przegląd ogólnie BYŁ fajną rzeczą, jeszcze rok temu. Przeniesienie koncerow z Amfi na Dużą Scenę (która rzekomo była nawet NA CZAS TRWANIA PRZEGLĄDU nazywana małą) skutecznie obniżyło liczbę publiczności. Młode kapele i tak za bardzo nie mialy się przed kim wykazać, skoro na swego rodzaju gwiazdy typu Zmaza, grające na MS, przychodziło nie więcej niż 40 osób.. Organizatorzy więc powinni albo przemieszac przegląd z GWIAZDAMI, albo przenieść go na powrot do Amfi, co oczywiście zapowiada darmowy wstęp (dzięki temu masę ludzi mogłoby zobaczyć te kapele, które nie mają w dorobku jeszcze płytek [nie mówię tu o demo] i dopiero chcą się pokazać).
Wracając do tematu. Zgłaszanie się do Przeglądu kapel typu Zmaza czy Butelka, które już ileś tam w swoim dorobku artystycznym mają, jest niewątpliwym błędem. Może zgłosi się zaraz Włochaty? Kto dostanie nagrodę Jury..? Ktoś ma jeszcze wątpliwości?
Kapele typu Junk, ktore nagrały, dajmy na to, jedną demówkę, często moją więcej energii by na scenie się wykazać--> tak jak to było w tym roku. Potem masę ludzi im wyrzuca, że to ONI wygrali nagrodę publiczności. A to publika decyduje i pomińmy te wszystkie podejrzenia i inne takie, ale tu mamy przykład TEGO CZEGO CHCE PUBLICZNOŚC! Akurat tego bylo starsznie mało..
Jeżeli ktoś nie wierzy prosze spojrzeć na frekwencję ile osób było pod sceną w dniu koncertów finałowych Laureatów na zmazie, a ile na Junk..
Możliwość zgłaszania kapel doświadczonych do Przeglądu jest BEZSENSOWNA. Jarocin lansował nowe gwiazdy, nagroda którą w tym roku było 40h w studio nagraniowym, pomogłaby każdej początkującej kapeli..

Tak jak już wyżej mogliście przeczytać.. Jedne kapele występujące w przeglądzie wydają płytki, a inne nie mają nawet wląsnego www..


Nie Ma Nas Kiedy Się Nie Buntujemy

Offline

 

#5 2006-09-22 15:54:44

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Konkurs. Kto w?

Ciekawostka z festiwalu rockAUTOSTRADA, gdzie w konkursie wzięli udział Fill i The Dolls...

W szranki stanęli weterani z zespołu DZIKA KISZKA. Jesli dobrze pamietam debiutowali w J1989. Rap_metal rodem z Tarnowa. Część muzyków z ZIYO. Po raz pierwszy rap w J. wtedy byl...

No i DZIKA KISZKA nic nie wygrała na tej autostradzie... To moze byc sygnal, ze w konkursie powinni brac udzial debiutanci. I nawet jak sie "starych" dopusci - to bedzie naturalny odsiew...

http://www.rockautostrada.31.pl/images/index.jpg

Offline

 

#6 2006-09-22 16:52:15

Piki

Grupowicz Gaduła

2606125
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 393

Re: Konkurs. Kto w?

Lol o_O to Dzika Kiszka istnieje :)

Ja się nie dziwię że nic nie wygrali - w 89 taka sztuka miala sens ale teraz już raczej nie


Życie współczesne to powieść idioty...

Offline

 

#7 2006-09-22 16:58:54

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Konkurs. Kto w?

Piki napisał:

Lol o_O to Dzika Kiszka istnieje :)

Ja się nie dziwię że nic nie wygrali - w 89 taka sztuka miala sens ale teraz już raczej nie

Powiem więcej!!!
http://www.dzikakiszka.com/
O!
:-)

i jeszcze: http://www.portal.bochnia.pl/kultura/20 … radzie.htm

Offline

 

#8 2007-04-08 15:56:05

LoL

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2007-02-17
Posty: 28

Re: Konkurs. Kto w?

Według mnie kapele nieznane, które chcą zacząć swoją karierę właśnie w Jarocinie powinny zagrać na Małej Scenie(AMFITEATR!!), kapele znane, a czasem wręcz llegendy polskiego rock'a ( z ktorych wiele pewnie czuje sentyment do naszego miasta bo właśnie to zaczynały swoje kariery)od razu na Duża Scene :)


"Twoje kości nie są ze szkła...Możesz zderzać się z życiem" Włochaty

Offline

 

#9 2007-05-29 00:11:30

alfa

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2007-05-28
Posty: 9
WWW

Re: Konkurs. Kto w?

uważam, że młode kapelki powinny mieć szanse do pokazania się, na małej scenie i nie w czasie gdy na dużej występują gwiazdy. Ja to w ogóle nie trawię tej mody, że impreza odbywa się na paru scenach na raz, z muzyką jednego rodzaju...

stare punki nie umierają ?

http://alfa8.bloog.pl

Offline

 

#10 2007-05-31 00:23:22

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 997
WWW

Re: Konkurs. Kto w?

Nieoficjalnie wiadomo, że do dziś zgłosiło się podobno ponad dwustu wykonawców.
Termin upływa 1 czerwca. Czy wysłaliście już swoje zgłoszenia? :-)


Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

Offline

 


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BETÓNOVÉ Ĺ˝UMPY Vranov nad TopÄžou Alberghi Papenburg