::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::


Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

Ogłoszenie


Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

#1 2007-05-08 18:45:27

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 997
WWW

O opóźnieniach J2007 i nieporadnym J2006

http://www.bazafirm.pl/gj/zdjecia/z2986441465.jpg

Rozmowa z ADAMEM PAWLICKIM
burmistrzem Jarocina


Źródło: **** (Polecamy całość artykułu)



http://www.jarocin-festiwal.com/2007/media/gj/2007-05_files/tmp1DD9-2.jpg

   
Nie uważa pan, że JOK stracił kilka miesięcy? Mam wrażenie, że przez ten czas albo dyrektor informacje ukrywał, albo po prostu nic się nie działo.

Uważam, że stracono niepotrzebnie ładnych parę miesięcy.

Czyli ma pan zastrzeżenia do dyrektora ośrodka Marka Kurzawy?

Oczywiście.

Wyciągnie pan konsekwencje?

Konsekwencją jest to, że JOK nie będzie samodzielnie robił tego festi­walu, bo nie wierzę, że zorganizuje go lepiej niż w zeszłym roku. A tego oczekuję.

Wcześniej pan wierzył, skoro zdecydował, że to JOK będzie orga­nizował festiwal.

Tak.

Na czym opierał pan to przekonanie? Na koncepcji dyrektora ośrodka?

Tak, o koncepcję i zapewnienia. Jednak działania JOK-u, moim zdaniem, nie dają gwarancji powodzenia tego festiwalu. Mogę się mylić. Jednak to ja ponoszę odpowiedzialność za przyszłość tej imprezy. JOK może być instytucją, która współtworzy festiwal, ale sami nie są w stanie go zrobić. Nie są w stanie zorganizować imprezy, która docelowo ma się sama sfinansować.

No właśnie, na ubiegłoroczny festiwal Marek Kurzawa nie mógł znaleźć sponsora, bo jak twierdził, za późno został dyrektorem. Odnoszę wrażenie, że w tym roku też go nie znalazł.

Ma pani rację. To jest jeden z podstawowych zarzutów pod jego adre­sem.

Czy interwencja władz miasta nie powinna być dużo wcześniejsza? Zostało mało czasu na promocję festiwalu.

Myślę, że wystarczy. Chociaż niepotrzebnie kwartał tego roku został stracony. Mamy mało czasu, aczkolwiek wierzę, że da się to zrobić i festiwal będzie lepszy.

Deklarowaliście dyrektorowi pomoc w organizacji imprezy? Obiecaliście dołożyć pieniądze z budżetu?

Tak, tylko, że ta pomoc nie do końca została przez dyrektora wykorzy­stana.

Dyrektor nie wnioskował o pieniądze na festiwal?

Nie.

Powołał pan zespół, którego koordynatorem jest Robert Kaźmierczak. Po PRL Festiwalu mówił pan, że festiwalu nie powinni organizować urzędnicy.

Tak jest.

A ja mam wrażenie, że Robert Kaźmierczak jest jednoosobowym biurem festiwalowym.

Nie jest. Za stronę artystyczną odpowiedzialna jest agencja GO AHEAD. To, że uczestniczymy w różnych spotkaniach, nie znaczy, że organizu­jemy festiwal. Robert Kaźmierczak jest koordynatorem zespołu ludzi zajmujących się festiwalem. Ja go namaściłem, bo on odpowiada za kulturę w gminie Jarocin.

Tak w przyszłości będzie wyglądała organizacja festiwalu?

To na pewno nie jest model ostateczny. W przyszłym roku chcielibyśmy bardziej scedować zarówno ryzyko, jak i sukces finansowy festiwalu na podmioty zewnętrzne. Gmina nie powinna ponosić całego ryzyka, ale powinna mieć wpływ na formę i wartość artystyczną festiwalu.

Rozmawiała ANNA GAUZA


Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

Offline

 


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Jasień Emile Youth Hostel Проживание Меганиси