::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::


Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

Ogłoszenie


Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

#1 2007-05-19 11:40:24

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 997
WWW

MILON BUŁGARÓW

http://www.jarocin-festiwal.com/dla_forum/stb/a/a017.jpg
Debiutowaliście w Jarocinie, w dodatku od razu z sukcesem. Jak wspominacie tamten festiwal i czy widzicie teraz dla siebie miejsce na tego typu imprezach?

Jacek Lang: Jarocin z pewnością był rewelacyjną, genialną imprezą jak na tamte czasy i tamtą sytuację. Był to ewenement kulturowy. Komuniści i oficjalne struktury artystyczne próbowali traktować ten festiwal marginalnie, próbowali naigrywać się z tych muzyków, próbowali traktować ten festiwal jako przestępczy proceder. Było wiele różnych problemów na miejscu związanych z działalnością służb specjalnych, inwigilacją. Ale pomijając te wszystkie niemiłe sytuacje, to jednak ten festiwal spełnił swoją rolę - bo pozwolił jakieś innej grupie - spoza prominentnych układów rządowo-narodowych - się przebić i tu nawet nie chodziło o politykę.

Zdolni, ambitni, młodzi muzycy chcieli fajnie grac, coś ludziom przekazać, pokazać coś oryginalnego, innego, czego w Polsce brakowało. Chcieliśmy ludziom dać coś, czego nie dawał im ani zespół Perfect, ani Budka Suflera, ani Lady Pank, które grały - powiedzmy sobie szczerze muzykę chłamową - od kotleta do rakiety.

Punk rock, nowa fala - te rzeczy ambitne naprawdę zmieniły oblicze muzyki w Polsce, zresztą na całym świecie. To na pewno była wielka szansa dla Bułgarów, nam się udało zaprezentować w Jarocinie. Myślę, że festiwal Woodstock jest kopią Jarocina. Jest to już festiwal nowych czasów i on już po nowemu traktuje nowych artystów, ale i źle traktuje niektórych artystów.

Owsiak stara się jak może, robi co może żeby pomagać chorym dzieciom i dofinansować szpitale - nam się to bardzo podoba, też braliśmy udział w kilku edycjach WOŚP. Jednak od jakiegoś czasu przestano nas zapraszać na WOŚP, na Woodstocku nie zagraliśmy nigdy. Dostaliśmy pismo od Owsiaka - napisał, że nasz zespół nie nadaje się na Woodstock, że lepiej żebyśmy na takim festiwalu nie grali.

Uważam, że to jest policzek w twarz, nie zapomnę tego - tak się nie traktuje ludzi zasłużonych dla polskiej sztuki, weteranów. Jeśli oni w kółko mają zamiar zapraszać zespół Hey i Dżem to ja bardzo dziękuję za taką nową formułę festiwalową w Polsce.
czytaj dalej

Piątek, 29 grudnia 2006, Interia.pl


Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

Offline


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakład pogrzebowy warszawa www.yorkizklasa.pl biuro księgowe bemowo tłumacz przysięgły niemiecki gorzów wlkp Poddąbie campingi torby papierowe z nadrukiem mycie okien Piła