::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::


Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

Ogłoszenie


Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

#16 2008-03-27 20:22:02

mqrcin

Grupowicz Aktywny

9837528
Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 77

Re: Wykonawcy na J2008

Niewalczyki napisał:

*i co z tego że niektórzy grali rok czy dwa lata temu!!!-dla mnie nigdy się nie znudzą,a sądzę że zawsze zasługują na to ,by ich zapraszać

tak ale nie sadze zeby dopuscili caly dzien kapele punk rockowe
wiec jezeli bedzie jedna gora dwie to wolalbym
CELA NR 3
MOSKWA


nic nie moge zrobic bo ktos mi sie patrzy na rece Sedes

Offline

 

#17 2008-04-03 19:47:26

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Wykonawcy na J2008

Info organizatorów:

Jednym z ważniejszych wydarzeń na Festiwalu Jarocin 2008 będzie występ Grabaża i zespołu Strachy na Lachy z repertuarem "Zakazane Piosenki" w dn. 19.06. Projekt "Zakazane Piosenki" to współczesne wersje najważniejszych utworów lat 80-tych, funcjonujących poza oficjalnym obiegiem. Do współpracy zostało zaproszonych wielu znamienitych gości: m.in. Gutek /Indios Bravos/, Renata Przemyk, Tomek Kłaptocz /exAkurat/, Tomek Budzyński /Armia/, Spięty /LaoChe/. Dzieki ich interpretacji, te znane wszystkim hymny ponownie zabrzmiały bardzo współcześnie. Warto zaznaczyć, że bedzie to jedyny tego lata koncert "Zakazanych Piosenek", z pełnym składem wykonawców poszczególnych utworów. A oto jak przedstawia sie repertuar "Zakazanych Piosenek":

IZRAEL - Nasza Kultura
KRYZYS - Wojny Gwiezdne
TILT - Szare Koszmary
HOLY TOY - Marmur
SIEKIERA - Idzie Wojna
DEZERTER - Fabryka 
BRAK - Na Kształt Dziecka
KORPUS X - Dlaczego Ja
BIKINI - Nocne Ulice
REJESTRACJA - Idzie Wariat Ulicą
MALARZE I ŻOŁNIERZE - Pastelowe
ZESPÓŁ REPREZENTACYJNY - Wyspa Syren 
VARIETE - Zamknij Wszystkie Drzwi
WC - Łazienka
KACZMARSKI, GINTROWSKI


"Zakazane Piosenki" to projekt Grabaża i zespołu Strachy Na Lachy. Pod koniec ubiegłego roku do Grabaża zgłosił się Marek Zawadka, dyrektor CK MUZA w Lubinie z propozycją wymyślenia programu z piosenkami polskimi z lat 80. - Zaczęliśmy wymieniać sobie wykonawców, którzy nas w tamtych czasach kręcili - opowiada wokalista Strachów. - Z przerażeniem stwierdziłem, że być może uda mi się zrealizować moje kolejne, niespełnione muzyczne marzenie - nagrać swoje wersję moich nieśmiertelnych hitów, kawałków, których nie grało żadne radio, ale jakoś większość pozytywnych ekip z całego kraju znała je na pamięć... Ja, jako fan WC, Kryzysu, Bikini, Braku będę mógł im cześć oddać... Tak narodził się projekt "ZAKAZANE PIOSENKI". Premiera projektu z piosenkami Kaczmarskiego miała miejsce 31 sierpnia w Lubinie, podczas Festiwalu "Muzyka z oblężonego miasta".

Offline

 

#18 2008-04-10 19:36:12

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 997
WWW

Re: Wykonawcy na J2008

Kolejni wykonawcy dodani do grafika. Od organizatorów:

Nadszedł czas aby ogłosić pierwszych zagranicznych wykonawców występującyh na Festiwalu Jarocin 2008. Oprócz najważniejszych polskich artystów rockowych zapowiada sie kilka gwiazd z zagranicy. Na początek będą  to: BRETT ANDERSON /wokalista zespołu Suede/ oraz angielski duet BLOOD RED SHOES. Brett Anderson to ikona brytyjskiej muzyki gitarowej, natomiast duet Blood Red Shoes pretenduje do miana najważniejszych debiutów 2008 roku. Kolejni zagraniczni wykononawcy zostaną ogłoszeni w najbliższym czasie.


Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

Offline

 

#19 2008-04-12 11:43:21

komandoska

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2008-04-07
Posty: 4

Re: Wykonawcy na J2008

dajcie DEZERTERA,THE ANALOGS,ULICZNEGO OPRYSZKA,COOL KIDS OF DEATH, ZBEERA ALBO JAKAS INNA DOBRA MYZYKE A NIE JAKIES RENATY PRZEMYK I HEY, DAJCIE WIECEJ PRAWDZIWEGO PUNKU A NIE JAKIS POP-ROCK;/ BO KIEDY W TYM ROKU PRZECZYTALAM JAKIE ZESPOLY MAJA GRAC TO SZCZERZE MOWIAC ZACZELAM SIE ZASTANAWIAC CZY WOGLE JECHAC!

Offline

 

#20 2008-04-18 00:56:50

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 997
WWW

Re: Wykonawcy na J2008

Organizatorzy zapowiadają kolejne zespoły:

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować o kolejnych zagranicznych i krajowych gwiazdach na Festiwalu Jarocin 2008. Niewątpliwie jedną z głównych atrakcji festiwalu będzie występ brytyjskiej formacji ASIAN DUB FOUNDATION. Ich koncerty to wybuchowa mieszanka klubowych rytmów, orientalnych brzmień i ostrej, rockowej muzyki. W marcu 2008 pojawiła się najnowsza płyta zespołu "Punkara". Kolejnym zagranicznym wykonawcą będzie pochodzący z Wielkiej Brytanii zespół THE SUBWAYS, kreowany na jedną z największych gwiazd brytyjskiej sceny indie rockowej. W czerwcu 2008 zapowiadana jest ich druga płyta pt. "All Or Nothing"
Oprócz Brytyjczyków potwierdzone zostały koncerty zespołów COOL KIDS OF DEATH, LAO CHE, TILTERS - nowy zespół Tomka Lipińskiego oraz projekt WAGLEWSCY, który tworzą Fisz i Emade oraz Wojciech Waglewski


Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

Offline

 

#21 2008-04-25 01:40:53

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 997
WWW

Re: Wykonawcy na J2008

Kolejni wykonawcy. Od organizatorów:

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów BAUHAUS - lider formacji, wokalista PETER MURPHY zagra w dniu 19 lipca na Festiwalu Jarocin 2008. Murphy to bardzo charakterystyczna postać, która oprócz działalności w Bauhausie, ma na swoim koncie wiele ciekawych dokonań solowych: m.in. płyty "Love Hysteria" czy "Deep". Ostatnia solowa płyta Murphiego to wydany w 2004 album "Unshattered", który potwierdził doskonałą formę wokalisty. W tym roku przy okazji reaktywowania Bauhausu, kazała się płyta "Go Away White" na której zagrali wszyscy członkowie zespołu. Album ten udowadnia, że dokonania Murphiego i spółki o kilkanaście lat wyprzedziły swoją epokę, a wymyślone przez nich patenty dziś brzmią wręcz rewelacyjnie. Solowy repertuar koncertów Murphiego to także piosenki Bauhausu, wśród nich nie zabraknie takich hitów jak: "Hair of the dog", "The Passion of lovers" czy "Kick in the eye".

Potwierdzone zostały także występy kolejnych polskich wykonawców: MUCHY oraz HATIFNATS


Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

Offline

 

#22 2008-04-25 19:46:30

Izzi

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2008-04-25
Posty: 8

Re: Wykonawcy na J2008

..juuż odliczam dni..


''Przez cały dzień, przez całą noc
Na ulicach mego miasta jest patroli moc''

Offline

 

#23 2008-04-27 17:15:35

wladi77

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2008-04-26
Posty: 39

Re: Wykonawcy na J2008

zakazane piosenki  znow grabaż  teraz przenioal sie do Jarocina .Kiedys nonstop na woodstocku(nawet smiali sie  zezmienil nazwe pidzame p. na strachy.. by znow tam zagrac)Teraz pcha sie do jarocina  ,ciekawe jak zabrzmia piosenki w ich wykonaniu np. izraela ,dezertera -pewno rockowo (moze sie myle -bo chciałbym usłyszec te piosenki z wykopem)przeciez nieda sie  zagrac ich tak  jak w orginale. Zaprosili też konkretnych gosci do ntego projektu . jaki bedzie efekt sie zobaczy

Offline

 

#24 2008-05-02 12:25:19

roztargana

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2008-05-02
Posty: 3

Re: Wykonawcy na J2008

Organizatorzy!! NIE BĄDŹCIE GŁUSI NA PROŚBY LUDZI!!! co to za Jarocin bez dezertera!!?? KSU również powinno wystąpic ze względu na 30-lecie ich istnienia... więcej prawdziwie punkowych zespołów proszę....

Offline

 

#25 2008-05-03 15:29:30

wladi77

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2008-04-26
Posty: 39

Re: Wykonawcy na J2008

Tak ostatnio napisałem o Strachy na .., co wiąże sie z osoba Grabaża i Pidzama p.(kapela przez scene niezależna tak znienawidzona).Grabaz jest mocno zwiazany z Jarocinem grał tam jako Pidzama iz pierwsza kapela jaka miał Rece do Góry -tak wspomina- Po prostu pojechalismy wystąpic .Dwa tygodnie wczesniej założylismy zespół Rece Do Góry.Przygotowalismy dwa utwory.Nasz wystep skończył sie kompromitacja. Rok pozniej przygotowalismy już taki program,ktory ludzi wgniatał w ziemie. Zaczynał sie piosenka ;Moskwa niebedzie nasza stolica;. Nasze numery niepozostawiały watpliwosci po której jestesmy stronie.Zespoły z małej sceny nie musiały nosic tekstow do cenzury .Ludzie oszaleli.W 1986 Rece Do Gory dostały sie odrazu na  na duża scene.Przed wystepem przyszedł do nas Walter CH.;Są kłopoty z wami-powiedział- Ubecja chodzi za wami;.Schronienie dał nam ksiądz na jarocinskiej plebani.Organizatorzy wymusili na nas zmiane nazwy kapeli-wymyslilismy Królowa nie  Zyje.Walter kazał oddac nam prawdziwe teksty do cenzury. Z 13 piosenek ocalała jedna.Cenzor zatrzymał nawet wiersz Broniewskiego ; Bagnet na broń;. Niemielismy co zagrac. Chełtowski kazal mi pogadac z tym cenzorem........wytargowałem Broniewskiego i piosenke ; poza dobrem i złem;.Ten wystep pod zmienioną nazwą i z okrojonym repertuarem utkwił  we mnie jak zadra.Czułem sie zmanipulowany i ponizony  .Ja w Jarocinie miałem pecha  .W 1990 r. Pidzama P. przegrała konkurs jednym  Glosem
Czy twoim zdaniem , Jarocinem sterowała władza?
--To sa rozważania  kolesi, którzy poznali Jarocim jako muzycy. Ja opoznałem te impreze, rownież jako Widz. Przyjeżdzalem jako fan Kazika ,Brylewskiego,. Oni w pewnym sensie dostali od losu pewne rzeczy za darmo. Przyjeżdżali tam z wielkiego swiata dlatego mogli dyskutowac  na temat teorii;wentla;jaki w Jarocinie miała by stosowac władza do kanalizowania młodzieżowych emocji. Ja byłem z zadupia, w ktorym nie było nic ,nie było czym oddychac. Dla mnie ten festiwal był jak gwiazdka, czekałem na niego cały rok i żyłem nim przez cały rok   ....Mysle że podobny ubaw maja teraz ówczesne władze, gdy ktos mówi w mediach, jak zmyslną, komunistyczną intrygą był Jarocin. To jest przecenianieMATOŁA. Komunisci niebyli az tak inteligentni.
(reszta odsyłam do książki Punk Rock Later)
Od siebie dodam -;Dalej kocham CLASH , ciagle Lubie   RAMONES-

Offline

 

#26 2008-05-06 21:11:52

Piki

Grupowicz Gaduła

2606125
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 393

Re: Wykonawcy na J2008

roztargana napisał:

KSU również powinno wystąpic ze względu na 30-lecie ich istnienia... więcej prawdziwie punkowych zespołów proszę....

KSU to już nie punki tylko biznesmeni, ostatnio po raz któryś wydali te same piosenki co zawsze.


Życie współczesne to powieść idioty...

Offline

 

#27 2008-05-07 12:05:18

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 997
WWW

Re: Wykonawcy na J2008

Lysa napisał:

No ale na pewno plus za Lauretow JF2007

Nie ma laureata Nagrody Publiczności. Nowa tradycja... :-(

Ciekawe czy wykonawcy w J2008 będą ze sceny krzyczeć:

"Nazywamy się 'Tak-i-tak' - prosimy żeby na nas nie głosować, bo nie zagramy na 100% w J2009".

:-)))))))))))


Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

Offline

 

#28 2008-05-07 23:46:12

Niewalczyki

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2006-09-08
Posty: 28

Re: Wykonawcy na J2008

KSU to już nie punki tylko biznesmeni, ostatnio po raz któryś wydali te same piosenki co zawsze.



... i ostatnio lubią grać z playbacku :/

Offline

 

#29 2008-05-17 20:32:41

Lysa

Grupowicz Gaduła

7323492
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2006-07-05
Posty: 419

Re: Wykonawcy na J2008

No tak, nie ma laureatów Kameleona...
Cóż poradzić, jest Napszykłat i Kumka Olik, Betty Be zostało niemiło pominięte (pozdrawiam Karabin! i dziewczyny!).
No ale nie ma niestety Laureata Nagrody Publiczności, zespołu Lustro. Ja akurat za nimi nie przepadam, ale...
Zawsze chyba będzie to, co komu na rączkę...

http://****/historia.php

Proszę spojrzeć...
Wszystkie zespoły podrubiona czcionka, a Junk...
Śmieszne to dla mnie jest.

Poza, nie są od komentowania, a od podania rzetelnych informacji.
To tak jakbym ja w reportażach pisała o tym co ja myslę, a nie o tym co JEST, nawet jeśli mi się to nie podoba.

Moim zdaniem.. Żałosne...


Nie Ma Nas Kiedy Się Nie Buntujemy

Offline

 

#30 2008-06-05 13:21:14

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Wykonawcy na J2008

Lysa napisał:

No tak, nie ma laureatów Kameleona...

No właśnie Łukasz Minta mi powiedział, że zauważył to dopiero po przeczytaniu tego Forum. Jak mówi, całą winę za to bierze na siebie.
Będą próby upchania Lustra gdzieś... Reszta do odsłuchania wkrótce w formie rozmowy z Mintą na www.Jarocin-Festiwal.com

Offline

 


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Проживание Людвигсхафен-ам-Райн