::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::


Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

Ogłoszenie


Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

#1 2010-04-13 20:12:35

Panmarecq

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2010-04-13
Posty: 2

Pierwszy raz na Jarocinie

Siema.W tym roku mam zamiar pierwszy raz jechać na Jarocin,mam 16 lat ,więc już trzeba zacząć jeździć. I mam pytanie czy żeby dostać się na festiwal trzeba być pełnoletnim albo być pod opieką jakiejś osoby pełnoletniej, czy wystarczy mieć bilet ?Mój kolega mówił że np. na Heineken'ie tak właśnie musi być.
Czekam na odpowiedzi.

Offline

#2 2010-04-15 23:01:27

Komandos

Gość

Re: Pierwszy raz na Jarocinie

haha takie same pytanie mialem rok temu, nie co ty ziom nie trzeba miec latek :)

#3 2010-04-16 18:53:54

Panmarecq

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2010-04-13
Posty: 2

Re: Pierwszy raz na Jarocinie

No to spoko niedługo kupuję karnet ;). Do zobaczenia!

Offline

#4 2010-05-05 00:21:01

Marzab

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2010-05-05
Posty: 1

Re: Pierwszy raz na Jarocinie

Witam mam pare pytan gdyz tez 1 raz wybieram sie na jaro, zawsze jakos wolalem woodstock z racji klimatu ; )
Wieeec:
-Czy naprawde na polu nie mozna pic alko, i nie mozna wnosic swojego?
-Czy naprawde o 22 nie mozna juz imprezowac?:)
-Czy te przepisy tycza sie np tylko pola czyli odzielonej strefy a w parku moge loic do woli?
-Jedzie ktos z Bydgoszczy badz okolic?
-Czy pole jest szybko zawalone namiotami i czy trzeba jechac duzo wczesniej zeby zdobyc troche ziemi, albo zbic pare namiotow znajomych w kupke?

Offline

#5 2010-05-07 20:48:03

mqrcin1979

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2010-05-01
Posty: 12

Re: Pierwszy raz na Jarocinie

pierwsze i ostatnie tak reszta nie wiem

Offline

#6 2010-06-06 17:30:40

dziendobrych

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2010-06-06
Posty: 1

Re: Pierwszy raz na Jarocinie

Czy jest mniej lub bardziej oficjalna możliwość rozbicia się namiotem gdzieś na dziko?

Offline

#7 2010-06-06 22:20:12

qad417

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2010-06-06
Posty: 1

Re: Pierwszy raz na Jarocinie

ja z kolei też jechal bym pierwszy raz ale nie mam kasy...słuchajcie dam rade pojechaćna dziko? na miejscu uzbierać z gitarką na bilecik? albo chociaż na polu namiotowym sie zatrzymać?

Offline

#8 2010-06-07 15:11:05

maras707

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2010-06-07
Posty: 1

Re: Pierwszy raz na Jarocinie

Witam! Ja również pierwszy raz mam zamiar wybrać się na Jarocin w tym roku. Mam kilka zagadek do rozwikłania i przydałby się jakiś doświadczony Jarocinem osobnik ;]
Po pierwsze chciałbym wiedzieć kiedy najoptymalniej zajechać na pole namiotowe żeby uniknąć walki o kawałek pola? Czy może jest tak, że otwierają pole namiotowe w określony dzień? Jak wygląda sytuacja z alkoholem? Czy jest do zakupienia na miejscu festiwalu i po ile jest browar? I gdzie go można pić, a gdzie nie? I czy jak sobie wezmę alkohol w samochód to czy będę mógł z parkingu go sobie przenosić na pole namiotowe i tam spić? Możliwe, że przypomną mi się jeszcze jakieś pytania. Z góry dzięki!

Offline

#9 2010-06-08 13:15:02

porl

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2008-06-29
Posty: 2

Re: Pierwszy raz na Jarocinie

Niestety naleze do osob , ktore znaja dawne Jarociny tylko z opowiesci ,a na reaktywowanych jestem od poczatku,jezdze sobie od 2005. Z tego co pamietam, to pole namiotowe bylo otwierane juz dzien wczesniej? gdzies od godziny 12,czy jakos tak. Z doswiadczenia wiem ,ze lepiej przyjechac troche wczesniej,chbya ze ktos jest cierpliwy i lubi spora dawke slonca ;) Może lepiej przyjechac juz 16 , najlepiej gdzies rano,zeby elegancko, na spokojnie przytasztac dorobek, przed godzinami szczytu, bo potem jest masakra, a czekanie meczy.Szkoda sie robi tym bardziej jak jeszcze nie rozbity namiot, a juz zespoly sie rozgrzewaja.No i ta odwieczna walka, pozostałosci z prl-u typu-To moje miejce!PAn tu nie stał ! itp ;) nie powie mzdarzaly sie w kolejce i drobne przepychanki, pojedynki słowne . Największe kolejki sa gdzies o godz 13- tak przynajmniej ja natrafialem. No jest jeszcze alternatywa ,ze rozbijasz sie na polu buraczanym- chyba juz zaorane jest-a szkoda ;( byli i tacy co rozbijali sie w lesie,ale to nie najlepszy pomysl. Sporo ludzi lokuje sie przed ogrodzeniem, gdzies miedzy domkami na obrzezach.Niektorzy dla wygody na potwórkach,pewnie za drobna oplata- no chyba ze masz znajomych w miescie. No ale chyba nie na tym to wszystko polega, w namiocie,albo pod golym niebem jest klimat :0 Z alkoholem to wyglada tak,ze na polu namiotowym sa budki z jedzeniem ,jakis chleb,maslo,chyba fast foody. wrzatek,ale czy piwo rozlewaja na polu-o w o morde nie pamietam :0 ale chyba nie. Napewno jak juz przekroczysz brame namiotowa, to zostaniesz przetrzepany(to zalezy od podejscia słuzb).Generalnie musisz otworzyc wszelki bagaz,ale zdarza sie ze po prostu pytaja- czy masz alkohol, jakies ostre narzedzia- ty mówisz nie i śmigasz dalej.Czasem wbijaja reke w twoj bagaz w poszukiwaniu %. WIdzialem wiele razy jak ludzie tracili wiele puszek piw i butelek win bo poupychali tu i ówdzie, w namioty,w śpiwory ale to nie pomoglo. Chociaz opowiadali mi pozniej na polu jak to 20 piw w plecaku przemycili :> Ogolnie, to jest zabronione picie na polu he he, w ciagu dnia przechadzaja sie stroze prawa w penetrowaniu butelek,ale trzeba byc naprawde ciota ,zeby dac sie przylapac na goracym uczynku. JAk chcesz cos przemycic, to my to do tej pory robilismy np tak. jeden wchodzi z namiotem na pole , odhaczyc sie . drugi jest na zewnatrz za ogrodzeniem i podaje ci pod siatka towar, oczywiscie robisz to w miare dyskretnie. Tylko w pierwszych dniach Tigery bacznym okiem ogarniaja ogrodzenie, patrza czy kto s tam nie przeskakuje przez siatkie i t akie tam, ale da sie to naprawde zrobic :) Na zewnatrz ( czyli poza ogrodzeniem sa male stoiska,gdzie sprzedaja rozlewane piwo, no kazdy wie jak tkaie piwo smakuje ;) Pic mozesz w przyjemnym praku, czy w lesie- tam oczywiscie tez mundurowi śmigają.NAjlepsze jest jak chcesz wejsc na pole koncertowe. Rzecz jasna nie winiesiesz swojego towaru. Mało tego nie mozesz wniesc nawet małej głupiej plastikowej buteleczki z woda( przeciez tym twardym spodem mozesz kogos  Nie daj Boze zabić! :p  . Od razu do kosza laduje, no chyba ze co łaskawsi dadza ci kubeczek plastikowy, przezroczystyi do niego mozesz przelac wode z buteleczki, wtedy juz mozesz wejsc ;0 na miejcu mozezz cos tam zjesc , napic sie ? ale tym piwem z kija nie upiejsz sie raczej ;)a nie przepraszam mozna tez kupic piwo prawdziwe w butelece szklanej(ktore oczywiscie tez ci przeleja do kubeczka) jak dla mnie drogo jest - od zarcia po piwo- no wiadomo musza zarobic, no ale. Dlatego niektorzy miejscowi sklepikarze wychodza naprzeciw. W Jarocnie jest biedrona, zabka, monopolowe tez sa, na rynku jest taki sklep gdzie za 2 z kawałkiem masz wino z czerwona kartka (siara totalna ale da rade;).

Zobaczysz jak to wyglada jak bedziesz na miejscu :0

no i jeszcze odnosnie pytan ponizej :

- na dziko rozbic sie mozesz, twoja wola, niektorzy twierdza sie ze jak zostawisz na dziko namiot, to mozesz po niego juz nie wracac :P mnie bynajmniej mnie nikt nie okradł- byc moze dlatego ze mialem same lachy :> wiele dzieci neo nabralo najlepsze wdzianka, aparaty, karty kredytowe czy jak a pote placz
- ilu udzi tyle dziwactw, slyszalem np ze niektorym dziewczynom ginely bluzki w dodatku mokre :0

nie mozna stwierdzic,ze np pole namiotowe jest super zabezpieczone i takie tam bajery, ta siatka, porzadkowi to tak naprawde stwarzaja pozory.TO cale pole jest jedna wielka atrapa. Kradzieze zdarzaja sie wszedzie. kumpel 3 lata temu jak wrocil z koncertow gdzies o 3 to zorientowal sie ze pozostaly mu :tylko spiwor i smierdzace buty :]

- wiadomo tez,ze nic co masz cennego nie zostawiasz w namiocie, bo t osamobojstwo- nikt z porzadkowych nie odpoiwada za to co zostawisz w namiocie- nie twierdze ze do jarocina zjezdzaja sami zlodzieje,no ale zawsze znajdzie sie taki ktory skorzysta 

- moze i uzbierasz na karnet -chociaz szczurze to watpie, wielu tak zbiera- na pole namiotowe to mozesz przeskoczyc przez siatke, zdarzylo sie w zeszlym roku ze zwalila sie cala konstrukcja i mozna bylo sobie przejsc na spokojnie ,a tu nie bardzo... z rowu tez mozna muzy słuchac,z telebimu cos zobaczyc-to zalezy od czlowieka.


- a wracajac do pola namiotowego, to od bodajze 2 lat wprowadzili kolejny absurdalny szmir,ze wyznaczaja ci kawalek ziemi,dokladnie odmierzony gdzie masz sie rozbic ( niby po to zeby starczylo miejsca dla wszystkich)to beznadzieja totalna. najlepsze jest wtedy,ze gdy juz sie rozbiles kazda ci caly namiot przesuwac w lewo ,w prawo, do tylu , do przodu bo zle ustawiles i zawalasz innym miejsce

- z ta pelnoletnoscia to jes ttak ,ze jak ine masz tych 18 na karku to musisz podczepic sie z kims kto jest pelnoletni,ze niby ty jestes pod jego opieka bo inaczej dupa


jak cos sobie jeszcze przypomne to napisze

Amen i pozdrawiam !

Offline

#10 2010-06-08 17:35:21

reggaegirl

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2010-06-08
Posty: 1

Re: Pierwszy raz na Jarocinie

Witam. Ja w tym roku jadę pierwszy raz na Festiwal. Interesuje mnie kwestia pociągów. Czy będą jakieś specjalne pociągi ze zniżką do Jarocina, czy funkcjonujemy według normalnego rozkładu PKP ? ;)

Offline

#11 2010-06-08 19:39:47

Jabolek

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2010-06-07
Posty: 5

Re: Pierwszy raz na Jarocinie

Normalne ceny biletów niestety, na zniżki można tylko liczyć na woodzie.

Offline

#12 2010-06-12 18:44:52

jacoch

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2010-06-12
Posty: 4

Re: Pierwszy raz na Jarocinie

Cześć!
Też jadę pierwszy raz z braciszkiem ;)
Mam kilka pytań:
Czy za namioty płaci się przed wejściem na pole?
Jak drogie jest jedzenie i czy można się dopchać do kasy w sklepie?
Czy pole namiotowe jest czynne od 12 czy można rozbić się wcześniej w czwartek?
Z góry dzięki ;)

Offline

#13 2010-06-15 18:27:18

Jabolek

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2010-06-07
Posty: 5

Re: Pierwszy raz na Jarocinie

Jak się meldujesz na polu trzeba zabulić, czyli przed wejściem, jedzenie na terenie festiwalu nie należy do najtańszych, ale spokojnie można iść do sklepu po świeże bułki i jakiś serek, jakiś specjalnych kolejek nie ma. Myślę, że spokojnie można się już robijać z namiotem w czwartek.

Offline

#14 2010-06-16 02:29:33

Samils

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 2

Re: Pierwszy raz na Jarocinie

http://www.****/karta.jpg

Chodzi mi o tę kartę. Dajemy ją na miejscu? A jak nie mam dokumentu tożsamości, a mam 18 lat?

Offline

#15 2010-06-16 02:33:18

Samils

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 2

Re: Pierwszy raz na Jarocinie

Zapomniałem jeszcze o jednym pytaniu, a nie można edytować. W regulaminie korzystania z pola namiotowego, w drugim pkt. jest napisane, że przyjmują tylko po okazaniu karty meldunkowej wystawionej przez organizatora pola namiotowego. Czy tę kartę dostaje się razem z zakupionym biletem?

Offline


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki ehotelsreviews Studio meublĂŠ Ă  Conakry Lodging Japan typennington kino