::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::


Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

Ogłoszenie


Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

#1 2007-03-08 20:07:46

bawol

Gość

Kogut

Pamieta ktos kolesia o ksywie " Kogut" mieszkal w Legnicy ??????????/

#2 2009-05-16 19:58:48

muqq

Gość

Re: Kogut

ten gość to Andrzej Sowa z Maria Nefeli.

#3 2010-04-09 00:35:54

kog

Gość

Re: Kogut

bawol napisał:

Pamieta ktos kolesia o ksywie " Kogut" mieszkal w Legnicy ??????????/

No jasne, znam Koguta
Teraz mieszka  w Katowicach.

#4 2011-01-15 01:04:01

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 997
WWW

Re: Kogut

niedziela, 6.kwietnia.2008, 21:37
Andrzej Sowa...
Dziś oglądałem to co o nim nakręciliśmy.
Andrzej Sowa (zwany również Kogutem) był narkomanem.
Zaczęło się od papierosa. Bo dał się skusić. Potem alkohol. Był tak upity, że gdyby mógł to podczas dyskoteki szkolnej napierdoliłby nauczycielce.
I potem kumpel zaproponował mu marihuane. Spróbował, bo co mu szkodziło?
Odlot miał niezły. Widział niestworzone rzeczy. Jego pierwsza plantacja powstała w ogródku przed jego domem. Powiedział, że dostali od pani z biologii zadanie, że kto wyhoduje wyższą roślinkę ten dostanie lepszą ocenę z biologii. Jego ojciec podlewał mu jego pierwszą plantacje.
Ale jego matka była podejrzliwa i zajrzała do jego pokoju przeszukując go. Znalazła kilka słoików z marihuaną. Jak wrócił to zrobiła mu haje, że jest narkomanem.
On w nią rzucił krzesłem i krzyknął: Wypierdalaj ty stara kurwo!
Jego matka uciekła do łazienki z płaczem.
Wtedy zaczął się zastanawiać czy to jakiś problem. I doszedł do wniosku, że to nie on ma problem lecz wszyscy wokół. To jego matka ma problem, że nazwał ją kurwą i rzucił w nią krzesłem. To dyrektor ma problem, że nie podoba mu się jego irokez. To dzielnicowy miał problem, że pokaz mu gołą dupę. Wszyscy mają problem tylko nie on!
No i tak doszło do tego, że ojciec mu powiedział, że albo przestanie brać albo może się wyprowadzić.
Natychmiast się wyprowadził. Myślał, że to najwspanialsza oferta.
I tak się zaczęło.
Zaczął coraz bardziej brać.
Raz po grzybkach halucynkach chciał wejść przez lustro do krainy królewny śnieżki. Tak naprawdę wychodził przez okno na 4 piętrze. Kumple go uratowali.
Doszło do tego, że wbijał se igły do głowy, bo nie miał już gdzie.
Spał po piwnicach i chciały jeść go szczury bo taki był zgnity i tyle miał wszy. Gdy spotkała go kumpela zabrała go do siebie, umyła i ogoliła z wszystkich włosów.
Potem zaproponowała, żeby z nią gdzieś pojechał. On się zgodził. Gdy dowiedział się, że to rekolekcje to chciał ją wyrzucić z pociągu. No ale dojechał.
Gdy byli na miejscu podeszła do niego dziewczyna i przytuliła go na przywitanie. Spodobało mu się to.
Lecz gdy podszedł facet i zrobił tak samo jak ta dziewczyna, zaczął myśleć co to za banda oszołomów? A gdy podszedł do niego ksiądz i go objął to dopiero się przeraził. Ksiądz go zapytał: jak się nazywasz?
Odpowiedział: Kogut kurwa.
A ksiądz: Cieszę się Kogut, że tu z nami jesteś.
Chciał stamtąd uciekać. Poszedł na przystanek (to było w lutym) podjechał autobus. Kierowca: pan do Poznania (jako że to nie daleko Poznania było).
Odpowiedział: tak. A kierowca: no to nie pojedzie pan bo mi drzwi zamarzł.
A to był ostatni autobus...
Wrócił tam i siadł ze w konfesjonale (podczas mszy) by się ogrzać. Gdy usłyszał świadectwa podczas mszy o doświadczeniu Jezusa w swym życiu u innych osób postanowił to sprawdzić.
Ale następnego dnia zaczęły mu się objawy głodu narkotykowego.
Usłyszał, że gdy ktoś nie ma kasy to ksiądz mu da na podróż by nie było, że z rekolekcji wraca się na gapę. Powiedział, że potrzebuje tyle i tyle kurwa. A ksiądz, że nie ma sprawy tylko, że zanim wyjedzie to pomodlą się nad nim modlitwą wstawienniczą. Jak ma dostać kasę to niech się modlą.
Wyciągnęli nad nim ręce i zaczęli się modlić. Poczuł się jakby ktoś otworzył mu czachę i wlał do środka lawę. Po tej modlitwie był w takim szoku, że chodził i mówił: o kurwa, kurwa, kurwa... co to było? ja chce jeszcze raz!
Był tak zszokowany, że nie zauważył, że objawy głodu narkotykowego znikł
kompletnie. Gdy się spostrzegł był jeszcze bardziej zdziwiony.
Psychologia? Niemożliwe
Medycyna? Nie może być.
A oni nie rozumieją jednej rzeczy o której Andrzej Sowa sam mówił:
"Tam gdzie kończą się ludzkie możliwości zaczynają się możliwości Boga"...
Orf


Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

Offline

#5 2011-01-26 16:21:32

fgg

Gość

Re: Kogut

http://www.jarocin-festiwal.com/wywiady … kogut.html

wypowiedz Koguta z roku 2011 z radia

#6 2011-04-28 20:08:52

mek

Gość

Re: Kogut

Ten ziomek byl u mnie w szkole. Nigdy nie rozmawialem z bardziej ogarnietym kolesiem w tym wieku. Gdyby kazdy mial takie podejscie (nauczyciel ) to ja dziekuje KOCHAM SZKOLE !!

#7 2011-08-18 20:44:44

 niejestemzcukru

Nowy Grupowicz

35353140
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2011-07-11
Posty: 14

Re: Kogut

Pamiętam gościa. Chyba w Poznaniu wsiadał, bo słyszałam, jak jakiś gość drze mordę na peronie w Poznaniu, że 'gdzie jest Kogut?! Bez Koguta nie jadę!'

Offline

#8 2012-04-12 10:20:45

ciany

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2012-04-12
Posty: 1

Re: Kogut

Znam Koguta,bo....grałem z nim w kapeli Maria Nefeli
On mieszka teraz w Bielsku-Białej,ma rodzinę,jeździ po kraju i spotyka sie z młodzieżą uświadamiając ich o uzależnieniach.
Kiedy spotkaliśmy się po 15 latach by zagrać koncert w Legnicy zobaczyłem innego człowieka,optymistycznego,kochającego ludzi i źle znoszącego jak ktoś koło niego palił.

Tutaj jest koncert z czasów ćpania
http://www.youtube.com/watch?v=XQ3nTSTf8Zs

tutaj nagranie z kasety składankowej  laureatów Jarocin 1990
http://www.youtube.com/watch?v=tLThG0lA-Ds

fragment z filmu Czapka dla skina
http://www.youtube.com/watch?v=p2Iqd9bc7pU

a tutaj Zespół z Kogutem w 2006 roku na koncercie Mały Jarocin w Legnicy

na yutube sa także inne nagrania zespołu.

Offline

#9 2012-06-19 20:20:18

uczen

Gość

Re: Kogut

Mieliśmy w szkole spotkanie z panem Andrzejem , było śmiesznie , zabawnie i w ogóle, ale jesteśmy dość inteligentną klasą , więc poza niezłą beką uważnie słuchaliśmy tych ciekawych , ale zarazem przerażających historii. Jest to super gość , który nie trzyma się jednego tematu przez 4 lekcje , udzielił nam życiowych rad na temat różnych wartości takich jak rodzina , miłość, przyjaźń . Nie zabrakło również mowy o narkotykach i innych uzależnieniach . Od takich spraw nie ma lepszego typa i tyle. Na drugi dzień , gdy miał spotkania z innymi klasami , nasza cała klasa znów wbiła i siedziała , słuchała i śmiała się . Coś wspaniałego . 100 % prawdy , 00 % doświadczenia  , 100 % luzu , 100 % człowieka. Oby takich więcej , lecz już z inną przeszłością. NIE MA KONTROLOWANEGO PICIA I ĆPANIA !

#10 2012-06-26 13:39:30

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 997
WWW

Re: Kogut

Dzięki za informację

Rozmowa z Kogutem w www.GruntToBunt.pl 2
Za 2 tygodnie już...


Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

Offline


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa スマートステイ大室山3合目 Spuszczel pospolity zwalczanie