::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::


Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

Ogłoszenie


Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

#31 2006-08-23 08:44:27

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

McButelka napisał:

Skąd wiesz, że było tych głosów 300 a nie na przykład 1000?

Butla. Nie narzekaj. Weź chłopaków do siebie do studia jak najszybciej i jeszcze na tym kasiorkę zrobisz. Bo Oni juz bardziej popoluarni sa dzieki organizatorom niz byliby po otrzymaniu nagrody sposobem normalnym :lol:

Offline

 

#32 2006-08-23 09:04:14

McButelka

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-21
Posty: 12

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

Heh - nie - "Dekoder" nie jest w zaiksie - możesz sprawdzić.
Widzę, że na stronie festiwalu są wyniki : Najwięcej głosów zdobył Fill - gratuluję.
To, że teraz się Junk nie przyzna to oczywiste - który złodziej się przyzna nie złapany za rękę.
Nie narzekam - robię swoje od lat. I polecam wszystkim tę drogę. Mogę przynajmniej ze spokojem popatrzeć codziennie w lustro.

Offline

 

#33 2006-08-23 09:10:06

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

McButelka napisał:

Heh - nie - "Dekoder" nie jest w zaiksie - możesz sprawdzić.

No i niekoniecznie jakies smary musza byc. Myslisz, ze oni znali nuty i na kasie im zalezalo? Dalbym 80%, ze nie ma tego w ZAIKSIE...

Offline

 

#34 2006-08-23 09:21:01

McButelka

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-21
Posty: 12

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

No a teraz do G. Witkowskiego mam parę zdań.
Taki jesteś niezależny i gniewny - a z tego, co pamiętam, to grałeś w Różach Europy na basie - i jakoś to cię nie uwiera? Przyczepiłeś się do mnie - że jestem za stary - uważam, że to bardzo słaby argument. Popatrz na siebie, zanim będziesz oceniał innych. Nie jestem zgorzkniałym, byłym muzykiem - gram do dziś i wydaje mi się, że nie mam się czego wstydzić. Na tym kończę rozmowę z tobą - bo nie wydaje mi się, żebym miał przyjemność ją kontynułować.

Offline

 

#35 2006-08-23 09:34:19

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

McButelka napisał:

No a teraz do G. Witkowskiego mam parę zdań.
Taki jesteś niezależny i gniewny - a z tego, co pamiętam, to grałeś w Różach Europy na basie - i jakoś to cię nie uwiera? Przyczepiłeś się do mnie - że jestem za stary - uważam, że to bardzo słaby argument. Popatrz na siebie, zanim będziesz oceniał innych. Nie jestem zgorzkniałym, byłym muzykiem - gram do dziś i wydaje mi się, że nie mam się czego wstydzić. Na tym kończę rozmowę z tobą - bo nie wydaje mi się, żebym miał przyjemność ją kontynułować.

Ależ Butla. Znamy się tyle lat. Nie bierz do siebie mojej wizji Festiwalu.

Super, że gracie i super riffy. Natomiast dla mnie konkurs ma zupełnie inne zadanie. Butleka jest zespołem już znanym. I daj mi do mego zdania prawo. W swej wizji Festiwalu zaprosiłbym Butelkę jako gościa. Bo szczególnie teraz prezentuje się świetnie. I lepiej niż z muzykami Kobranocki :-)

Natomiast do konkursu wziąłbym choćby toruńskie Czaqu. Bo mimo jednej płyty są na dorobku. Poza tym tej płyty słuchało nieiwele osób pewnie.

Nie jestem też niezależny ani gniewny. Może tylko zdenerwowany, że ktoś mi chce kit wcisnąć (organizatorzy). Granie w Różach Europy wcale mnie nie uwiera. Uważam, że to była fajna przygoda i się tego nie wstydzę. No bo jak można się wstydzić choćby Rokendrolowców?

A ja nie jestem zgorzkniałym byłym muzykiem. Jestem byłym muzykiem. I do tego takim sobie. Mam prawo wybrać bycie nie muzykiem. I bach straciłem kolegę :-(

Ostatnio edytowany przez Skywalker (2006-08-23 09:45:26)

Offline

 

#36 2006-08-23 09:43:46

McButelka

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-21
Posty: 12

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

To po co ci te personalne wycieczki... Masz swoje zdanie - doceniam to, ale skoro walisz we mnie bezpośrednio - to uważam, że jest to nie w porządku zwłaszcza w świetle długoletniej znajomości. W tym składzie gramy niecałe 3 lata i nie ma to nic wspólnego ze starą Butelką oprócz nazwy. Mam w zespole młodych muzyków - o wiele lepszych niż wcześniej. I tyle.

Offline

 

#37 2006-08-23 09:55:34

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

McButelka napisał:

To po co ci te personalne wycieczki... Masz swoje zdanie - doceniam to, ale skoro walisz we mnie bezpośrednio - to uważam, że jest to nie w porządku zwłaszcza w świetle długoletniej znajomości. W tym składzie gramy niecałe 3 lata i nie ma to nic wspólnego ze starą Butelką oprócz nazwy. Mam w zespole młodych muzyków - o wiele lepszych niż wcześniej. I tyle.

Ależ nie walę w Ciebie bezpośrednio. Dodałem do posta powyżej trochę jeszcze...
Jak Butelka staje do konkursu z powiedzmy Czekloadą, to trochę jakby strongman z dźokejem miał się siłowac. Jesteście zespołem zawodowym i profesjonalnym.

Do mojej wizji byście nie pasowali. Bardziej już ta "słaba" Butelka, z Kobrą etc... :-)

To wszystko nic personalnego. A gdybym miał do czynienia z totalnymi amatorami z Koziej Wólki, jeden lat 16 a drugi powiedzmy 60. To bym postawił na 16 w konkursie. I proszę pozwól mi na to :-)

I tak zgoda - to nie nie wina Butelki, że ich zakwalfikowali jury. To wina jury, albo jakaś tam inna wizja znowu :-)))

Offline

 

#38 2006-08-23 10:17:18

McButelka

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-21
Posty: 12

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

O - teraz zacząłeś normalnie się wypowiadać:))
Moim zdaniem rację miał Owsiak mówiąc na konferencji prasowej - "Jest niewiele miejsc, gdzie mogą "wypłynąć" nowe twarze, dlatego takie konkursy są bardzo potrzebne." To, że Ty znałeś Butelkę - wcale nie znaczy, że jesteśmy znanym zespołem. Raczej operujemy pod ziemią - i dobrze o tym wiesz. Ten konkurs jest wielką szansą dla każdego podziemnego zespołu.
Czy uważasz, że nasz udział podniósł poziom konkursu? Jeśli tak, to chyba dobrze, że się zgłosiliśmy.
No i jeszcze - znam wiele przykładów, gdy sodówka uderzyła młodym ludziom po błyskawicznym sukcesie - i niestety - nie pomogło to im w karierze. Ja patrzę na to ze spokojem - każdy zespół ma swój czas - o ile nadejdzie.

Offline

 

#39 2006-08-23 11:10:05

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

McButelka napisał:

O - teraz zacząłeś normalnie się wypowiadać:))
Moim zdaniem rację miał Owsiak mówiąc na konferencji prasowej - "Jest niewiele miejsc, gdzie mogą "wypłynąć" nowe twarze, dlatego takie konkursy są bardzo potrzebne." To, że Ty znałeś Butelkę - wcale nie znaczy, że jesteśmy znanym zespołem. Raczej operujemy pod ziemią - i dobrze o tym wiesz. Ten konkurs jest wielką szansą dla każdego podziemnego zespołu.
Czy uważasz, że nasz udział podniósł poziom konkursu? Jeśli tak, to chyba dobrze, że się zgłosiliśmy.
No i jeszcze - znam wiele przykładów, gdy sodówka uderzyła młodym ludziom po błyskawicznym sukcesie - i niestety - nie pomogło to im w karierze. Ja patrzę na to ze spokojem - każdy zespół ma swój czas - o ile nadejdzie.

o! I Ty rozsądnie gadasz! :-)
Ale i tak bym Cię nie wziął do siebie do konkursu, tylko jako gościa.

Ale na Jarocin to bym w obecnych czasach nie liczył. W tamtym roku zrobili festiwal. Osobę, która to zorganizowała wywalili. Wywalili doświadczonego dyrektora JOKu i ogłosili, że J2005 był heppeningiem.

No i dlatego nie zaprosili laureatów z poprzedniego roku. I to nie to, ze nie było czasu. Bo od maja ich to to prosiłem grzecznie i zwracałem uwagę. I mogli upchać. Szczególnie, że na ostatnią chwilę zaprosili do koncertu Miguela... To jaka jest gwarancja, że ktoś z laureatów zagra z rok? Żadna. Bo będą kolejne polityczne rogrywki i Festiwal na tym ucierpi. I wykonawcy mający nadzieję.

Jaki jest sens robienia konkursu jeśli nie zagraja laureaci roku poprzedniego. To byl najwiekszy splendor zagrac w J. kiedys.

I jak sie robi konkurs to trzeba wiedziec takie rzeczy. A nie na konferencji prasowej łojciec dyrektor mówi, że on nie wie czy laureaci zagraja w przyszłym roku...

Smieszne i tragiczne zarazem, bo w 2005 r nakrecili jakis film, ktory mial poikazywac chyba losy pokolenia Fali, i wyszlo teraz na to, ze krecili film hepeningowy. Nie ma wartosci. Bo beda mowic: "eee hepeningowy film"... to jest tragedia oddanie Festiwalu w rece politykow. obojetne jakiej opcji.

I ma szczescie Jerzy Owsiak, ze moze trzymac swoj PW krótko i bez wspolpracownikow, ktorzy sa politykami...

W tym roku nastawiłem sie na konkurs i  okazalo sie, ze jest duuuzo fajnych zespolow. A ile fajnych nie zakwalikowano? Wspominalem m in Balsam z Wroclawia, Dr Zydberg (cholera co za nazwa, nie moge zapamietac, hehe), albo torunskie Czaqu... I z takich zespolow mozna zrobic smialo dobry festiwal. NIestety niektore gwiazdy, choc zaczynaly w Jarocinie troche odjechaly... I do Jarocina jakos nie przystaja... Pora zamienic ich nowymi wykonawcami...

No to chyba na razie sie wyartykuowałem :-)

BTW, spotkałem na miescie fanów Butelki z Torunia... oceniali liczbe ludzi na "kurzawie" na ok szesc tysiecy...

Offline

 

#40 2006-08-23 11:38:43

McButelka

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-21
Posty: 12

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

Rok temu patrzyłem z politowaniem na PRL-Festival - na zbiór dinozaurów na scenie. W tym roku nie było już tej "szopki" - i dobrze. Nie uważam się za osobę odcinającą jakiekolwiek kupony z przeszłości - mam kumpli w zespołach, którzy mówią, że z założenia nie startują w konkursach z młodymi kapelami - a mi to "wisi". Nie boję się konfrontacji z rzeczywistością - dlatego zagraliśmy w konkursie. Sam pomagam z całych sił młodym kapelom - i to chyba jedyna droga - wspieranie się w trudnej (bo jest trudna) sytuacji.
Na zaproszenie Butelki do Jarocina nie mieliśmy najmniejszych szans - za to teraz te szanse się pojawiły. I to jest dla mnie ważne.

Offline

 

#41 2006-08-23 11:59:09

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

McButelka napisał:

Rok temu patrzyłem z politowaniem na PRL-Festival - na zbiór dinozaurów na scenie. W tym roku nie było już tej "szopki" - i dobrze.

Ej tu bym się nie zgodził. Jak nie było dinozaurów? Mało było poza konkursem świeżych artystów przecież. Spójrz na rozpiskę. ;-)

Offline

 

#42 2006-08-23 12:42:50

McButelka

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-21
Posty: 12

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

Powiem Ci szczerze - że nie byłem na żadnym z wieczornych koncertów - bo mnie te zespoły, które grały, mało kręcą. Mi chodziło raczej o slogan "PRL Festival" - dla mnie to jest ściema. I tam powinien Junk wskoczyć i rozwalić imprezę od środka - sam bym tak zrobił, gdybym miał tam zagrać. Pamiętali by mnie długo... A tu? Bunt dla buntu? Dziecinada.

Offline

 

#43 2006-08-23 12:45:04

Piki

Grupowicz Gaduła

2606125
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 393

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

McButelka napisał:

W tej sytuacji - po przeczytaniu postów na forum dotyczących wrzucania fałszywych głosów na Junk - uważam, że to zespół Butelka został laureatem nagrody publiczności. Na konferencji prasowej wyraźnie powiedziano - że zdobyliśmy drugą pod względem wielkości ilość głosów - w uczciwy sposób.

A Junk wygrał nieuczciwie ? - gdzie było powiedziane, że można wrzucić tylko jeden głos ?
Zagwarantuj mi, że na Butelkę nikt nie wrzucił więcej niż jednego głosu - mnóstwo kartek do głosowania walało się przy wejściu, bez problemu można było również wyciągnąć je od ludzi za łyk piwa

Jeżeli tak bardzo się upierasz że to butelka wygrała to tymbardziej się cieszę że wygrał Junk, oni przyjechali do Jarocina zagrać dla ludzi a nie wygrywać

PS: W 1984r. Moskwa też wygrała poprzez wielokrotne głosowanie pojedynczych osób (ktoś tam wtedy zagłosował na Moskwę 360 razy) ale nie pamiętam aby muzycy innych zespołów mazgaili się, że nie wygrali
Najwyraźniej jechali tam po coś innego niż zwycięstwo


Życie współczesne to powieść idioty...

Offline

 

#44 2006-08-23 12:45:24

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

McButelka napisał:

Powiem Ci szczerze - że nie byłem na żadnym z wieczornych koncertów - bo mnie te zespoły, które grały, mało kręcą. Mi chodziło raczej o slogan "PRL Festival" - dla mnie to jest ściema. I tam powinien Junk wskoczyć i rozwalić imprezę od środka - sam bym tak zrobił, gdybym miał tam zagrać. Pamiętali by mnie długo... A tu? Bunt dla buntu? Dziecinada.

Tak. Jednak okazało się, ze niekoniecznie dziecinada bo sa jej konsekwencje :-)

Offline

 

#45 2006-08-23 12:59:07

McButelka

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-21
Posty: 12

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

Piki napisał:

A Junk wygrał nieuczciwie ? - gdzie było powiedziane, że można wrzucić tylko jeden głos ?
Zagwarantuj mi, że na Butelkę nikt nie wrzucił więcej niż jednego głosu - mnóstwo kartek do głosowania walało się przy wejściu, bez problemu można było również wyciągnąć je od ludzi za łyk piwa

Jeżeli tak bardzo się upierasz że to butelka wygrała to tymbardziej się cieszę że wygrał Junk, oni przyjechali do Jarocina zagrać dla ludzi a nie wygrywać

PS: W 1984r. Moskwa też wygrała poprzez wielokrotne głosowanie pojedynczych osób (ktoś tam wtedy zagłosował na Moskwę 360 razy) ale nie pamiętam aby muzycy innych zespołów mazgaili się, że nie wygrali
Najwyraźniej jechali tam po coś innego niż zwycięstwo

Wygrał Fill z tego, co widzimy na stronie festiwalu.
Nie podoba mi się to, że dopuszczono się manipulacji - wiem, że okazja czyni złodzieja - ale to przecież jest bez sensu - nie żyjemy w buszu i nie panują tu zasady wolnej amerykanki. Wstyd mi - za tych, którzy nie rozumieją, o co chodzi. Jak wchodzisz do sklepu i nie pilnują towarów - to znaczy, że możesz zabierać?

Offline

 


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Noclegi Turcja Alberghi Alicante spa w Ciechocinku