::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::


Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

Ogłoszenie


Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

#46 2006-08-23 13:20:55

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 997
WWW

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

Piki napisał:

PS: W 1984r. Moskwa też wygrała poprzez wielokrotne głosowanie pojedynczych osób (ktoś tam wtedy zagłosował na Moskwę 360 razy) ale nie pamiętam aby muzycy innych zespołów mazgaili się, że nie wygrali
Najwyraźniej jechali tam po coś innego niż zwycięstwo

Ta sytuacja ze zwycięstwem mi coś przypomina. I mazgajeniem się :-)

BTW. w 84 była ósemka. Skąd masz źródło dot takiego głosowania i wygrania przez M-kwe?


Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

Offline

 

#47 2006-08-23 15:25:27

Piki

Grupowicz Gaduła

2606125
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 393

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

"Na pewno nie gwiazdorstwo. A co? To, że będę grał gdzie będę chciał i będę miał możliwość grać dla tych, którzy będą chcieli nas słuchać. Przyjazd do Jarocina posłużył nam aby wypłynąć i pokazać się "brygadom" punkowym z całej Polski. Wydaje mi się, że zostaliśmy tutaj przyjęci pozytywnie. Wiem, że jeden punk oddał na nas w plebiscycie 160 głosów."

Za http://www.moskwa.serpent.pl/prasa_nad_warta.htm

Czyli pomyliłem się o 200 głosów :P sens jednak ten sam


Życie współczesne to powieść idioty...

Offline

 

#48 2006-08-23 22:30:27

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

Piki napisał:

"Na pewno nie gwiazdorstwo. A co? To, że będę grał gdzie będę chciał i będę miał możliwość grać dla tych, którzy będą chcieli nas słuchać. Przyjazd do Jarocina posłużył nam aby wypłynąć i pokazać się "brygadom" punkowym z całej Polski. Wydaje mi się, że zostaliśmy tutaj przyjęci pozytywnie. Wiem, że jeden punk oddał na nas w plebiscycie 160 głosów."

Za http://www.moskwa.serpent.pl/prasa_nad_warta.htm

Czyli pomyliłem się o 200 głosów :P sens jednak ten sam

Acha, tylko M-kwa nie była pojednyczym zwycięzcą. To na 100%. :-)

Offline

 

#49 2006-08-23 22:37:45

Piki

Grupowicz Gaduła

2606125
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 393

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

Skywalker napisał:

Acha, tylko M-kwa nie była pojednyczym zwycięzcą. To na 100%. :-)

Tak, wiem - oprócz Moskwy wygrały jeszcze New, Siekiera, Prowokacja, Mr Zoob, Ostatnie Takie Trio, Kat, Jaguar


Życie współczesne to powieść idioty...

Offline

 

#50 2006-08-23 23:30:04

filus

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-23
Posty: 8

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

Myślę że nie liczy się kto wygrał. Wszystkie zespoły pokazały co potrafią. Butelke znałem już prędzej ale widać było że się postarali. Chociaż barkowało mi np: krzyża! :D ale rozumiem mało czasu. Jednak celem tego konkursu jest chyba to żeby ludzie poznawali nowe zespoły. Każdemu przypadł do gustu inny i każdy będzie słuchał tego co mu się podoba. A że Junk dostał nagrode to looz... co im po niej i tak wyrzucili! A ta na poważnie był tam przekręt z głosowaniem czyli tak naprawdę nie była za nimi większość. I napewno Ci co głosowali na inne zespoły zapamiętają właśnie je a nie Junk. Ja osobiście głosowałem na Butelke i naprawdę lubie ten zespól. Dlatego będę słuchał Butelki i jeździł na ich koncerty a nie JUnk.
pozdrawiam :)

Offline

 

#51 2006-08-23 23:50:15

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 997
WWW

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

filus napisał:

Myślę że nie liczy się kto wygrał. Wszystkie zespoły pokazały co potrafią. Butelke znałem już prędzej ale widać było że się postarali. Chociaż barkowało mi np: krzyża! :D ale rozumiem mało czasu. Jednak celem tego konkursu jest chyba to żeby ludzie poznawali nowe zespoły. Każdemu przypadł do gustu inny i każdy będzie słuchał tego co mu się podoba. A że Junk dostał nagrode to looz... co im po niej i tak wyrzucili! A ta na poważnie był tam przekręt z głosowaniem czyli tak naprawdę nie była za nimi większość. I napewno Ci co głosowali na inne zespoły zapamiętają właśnie je a nie Junk. Ja osobiście głosowałem na Butelke i naprawdę lubie ten zespól. Dlatego będę słuchał Butelki i jeździł na ich koncerty a nie JUnk.
pozdrawiam :)

GDYBYŚMY MIELI SIĘ CZEPIAĆ przekrętów w głosowaniu...

Na koncercie Dziurawej Pół Czekolady było (jak wyliczył konferansjer) dziewięć osób. Ich liczba mogła zwiększyć się do max. dwudziestu. A otrzymali ponad 200 głosów... I tu nie ma mowy o ludziach z pola... że tam słuchali... Bo DPC otwierali Festiwal o 13.00. A wtedy było w Jarocinie pewnie z 500-600 fanów dopiero.

A za krzyż to kiedyś w Jarocinie nawet komuchy pałowały i do pierdla wrzucały. A teraz można obrażać jak się chce i jeszcze się nazywa to, że nie ma wolności i zewsząd narzekania. Przyhamuj trochę. Lubisz Butlekę - to dobrze. Ale to nie powód, żeby małpiego rozumu dostawać.


Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

Offline

 

#52 2006-08-24 10:03:19

filus

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-23
Posty: 8

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

Jakiego malpiego rozumu? Poprostu podobał mi się ten efekt jak wnoszą krzyż i zabrakło mi go tutaj... skoro junk mógł robić takie jazdy to dlaczego butelka niby nie mogałaby wynieść swojego krzyża? :|

ja byłem o 12 to miałem nr. 800 na polu! także sądze że było z 1000 osób do tej 13 ale jak sam widzisz zainteresowanie było małe zespołami konkursowymi. W 1 dzień wogóle nie byłem na żadnym zespole konkursowym, ale za to drugi zaliczyłem cały, z przerwami na browar.

Offline

 

#53 2006-08-24 10:11:57

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 997
WWW

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

filus napisał:

Jakiego malpiego rozumu? Poprostu podobał mi się ten efekt jak wnoszą krzyż i zabrakło mi go tutaj... skoro junk mógł robić takie jazdy to dlaczego butelka niby nie mogałaby wynieść swojego krzyża?

Prawda, że tego nie zrozumiesz? :-) Nawet nie mam zamiaru ci tłumaczyć.


filus napisał:

ja byłem o 12 to miałem nr. 800 na polu! także sądze że było z 1000 osób do tej 13 ale jak sam widzisz zainteresowanie było małe zespołami konkursowymi. W 1 dzień wogóle nie byłem na żadnym zespole konkursowym, ale za to drugi zaliczyłem cały, z przerwami na browar.

No to wcale nie tak dużo się pomyliłem nie będąc nawet na polu, a przechodząc obok. Nie wiem czy to jest powód do chwalenia się, że się nie było na najważniejszej części Festiwalu. Wyobraź sobie w takim razie ile ludzi było zameldowanych jak już grał Junk...


Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

Offline

 

#54 2006-08-24 11:34:34

ubot

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2006-08-21
Posty: 9

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

McButelka napisał:

Skąd wiesz, że było tych głosów 300 a nie na przykład 1000? Moim zdaniem takie postępowanie dyskwalifikuje niezależnie od wielkości przekrętu. Jak Ci ukradną telewizor za 500 zł to będą to lepsi złodzieje od tych co ukradli za 5000? Moim zdaniem to takie samo szmaciarstwo.
Basista z mojego zespołu poszedł posłuchać, jak "gadają" przody i wrócił wstrząśnięty tym, że koło urny leży kilkadziesiąt kuponów i nikt tego nie pilnuje - i co - może gdyby był przekrętem - to by je wypisał na "Butelkę"... Tylko że nas brzydzi taka akcja.

W tej sytuacji - po przeczytaniu postów na forum dotyczących wrzucania fałszywych głosów na Junk - uważam, że to zespół Butelka został laureatem nagrody publiczności. Na konferencji prasowej wyraźnie powiedziano - że zdobyliśmy drugą pod względem wielkości ilość głosów - w uczciwy sposób.

NIE TOBIE TO OCENIAC TYLKO PUBLICZNOSCI A ONA JAK BYłO WIDAć NAJLEPIEJ BAWIłA SIE NA JUNKU, GłOSY GłOSAMI TAKIE SAME MACIE WYRZUTY JAK DZIECI W "OD PRZEDSZKOLA DO OPOLA"-MAMO MAMO SłABO KLASKAłAś I TERAZ PZEGRALISMY, NO JAK DZIECI

Offline

 

#55 2006-08-24 11:43:03

Piki

Grupowicz Gaduła

2606125
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 393

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

filus napisał:

Jakiego malpiego rozumu? Poprostu podobał mi się ten efekt jak wnoszą krzyż i zabrakło mi go tutaj... skoro junk mógł robić takie jazdy to dlaczego butelka niby nie mogałaby wynieść swojego krzyża? :|

Człowieku, czy ty chcesz aby festiwal się jeszcze odbył ?
Masz pojęcie jakie byłyby reperkusje, gdyby Butelka wniosła na scenę płonący krzyż ?

Wszystkie "trwające" telewizje i radia "z twarzą" trąbiłyby na prawo i lewo ze do Jarocina przyjechali sataniści i bandyci
Pewnie nie wiesz ale Jarocińscy księża nie są już przychylni festiwalowi tak jak kiedyś, w zeszłym roku apelowali tu i tam aby tegoroczny festiwal się nie odbył
Jak myślisz, dlaczego w tym roku nie było mszy za zmarłych muzyków ? (tradycja festiwalu)

Pomyśl też, co by było, gdyby z powodu takiej akcji sami mieszkańcy odwrócili się od festwalu ?
Pamiętaj że za jakiś czas są wybory i pan burmistrz zrobi dla ludzi wszystko, byle by go wybrali ponownie

Na festiwalu jarocińskim wciąż wisi piętno zadym z lat 93-94 i trzeba pokazać, że teraz ludzie przyjeżdżają tu dla muzyki a nie jakiś głupich akcji
Płonący krzyż na scenie na pewno nie pomógłby festiwalowi


Życie współczesne to powieść idioty...

Offline

 

#56 2006-08-24 12:11:27

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

Piki napisał:

filus napisał:

Jakiego malpiego rozumu? Poprostu podobał mi się ten efekt jak wnoszą krzyż i zabrakło mi go tutaj... skoro junk mógł robić takie jazdy to dlaczego butelka niby nie mogałaby wynieść swojego krzyża? :|

Człowieku, czy ty chcesz aby festiwal się jeszcze odbył ?
Masz pojęcie jakie byłyby reperkusje, gdyby Butelka wniosła na scenę płonący krzyż ?

Wszystkie "trwające" telewizje i radia "z twarzą" trąbiłyby na prawo i lewo ze do Jarocina przyjechali sataniści i bandyci
Pewnie nie wiesz ale Jarocińscy księża nie są już przychylni festiwalowi tak jak kiedyś, w zeszłym roku apelowali tu i tam aby tegoroczny festiwal się nie odbył
Jak myślisz, dlaczego w tym roku nie było mszy za zmarłych muzyków ? (tradycja festiwalu)

Wiesz, poznawszy "polityków" i organizatorów, to księżom wcale się nie dziwie, że nie chcą z nimi współpracować. Myślę, że tu nie o religię chodzi a o prawdę. Proboszcz pewnie się dowiedział, że Mała Scena to Duża Scena, tylko scalone i umieszczone na dużej scenie. I dlatego się wkurzył. Z Małej Sceny czyli Amfiteatru do kościoła było bliżej :-) A jak ktoś kłamie, to po co proboszcz ma mu jeszcze iść na rękę??? :-)))

Offline

 

#57 2006-08-30 11:11:29

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 997
WWW

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

Ponieważ Mateusz napisał w wątku niezbyt związanym z Junk, pozwolę sobie wkleić jego postu Tutaj.
Pozostawiam tez go na starym miejscu.



Z góry sorry za błędy w tekscie.Chciałbym powiedziec ze transparent który został wniesiony na scenę nie był naszym pomysłem i nie uważamy się za bywalców jarocina a tym samym nie jest to NASZ festiwal.Cała inicjatywa i wykonanie wyszły od niezadowolonej publiki która chciała międzyinnymi zobaczyc zespoły nagrodzone w konkursie Jarocin 2005 PRL fersiwal .Mieliśmy sposobnośc by wpuscic ich na scene by w pewnien sposób wypowiedzieli się i zrobilismy to.Natomiast ze powiedzilem ze jarocin to festiwal sprzedany zrobilem w imieniu moich starych przyjaciół(punkowi załoganci jeszcze z lat 80tych którzy niejednokrotnie mało nie rzucali telewizorem oglądając relacje z reaktywacji Jarocinskiego festiwalu a paru z nich przewraca się teraz w grobie).

Nie mam do was pretensji że myślicie że jestem nieukształtowanym psychicznie gówniarzem który nie wie o czym mówi i nie ma do tego prawa bo pewnie gdybym zobaczył człowieka w moim wieku na tej scenie mówiącego o starych czasach też bym go wyśmiał i w sumie byłem od początku tego swiadom.Ale chciałem żeby ktoś to dostatecznie głośno oznajmił.Młodsi punkole  którzy przyjeżdżali z nadzieją że zajadą do mekki polskiego punka zastali popelinę zresztą .Jak to stwierdziliśmy z jednym z wokalistów pewnego zespołu(mającym trochę latek na liczniku):"To jest piknik, pierdolony piknik i biesiada".Najlepsze było to że z jedną agrafką pod scenę nie można było wejśc.

Słyszało sie tylko"do depozytu do depozytu"(widac rolę dawnych funkcjonariuszy MO rekwirujących różnego typu "sprzęty" przejęła ochrona.Aż by się chciało zaśpiewac:"Spytaj ochroniarza on ci prawdę powie..on ci wskaże drogę")a jak mam na dupie dziurę to co mam z gołym tyłkiem wejśc bo komuś krzywdę zrobię?To właśnie wy starzy bywalcy Jarocina powinniście wyrażac swoje opinie bo były by one dużo bardziej uzasadnione.Ja zrobiłem co podpowiadało mi serce i o co prosili mnie zarówno ci młodzi jak i starzy punkowcy.A nawet 5 letnie dziecko powie ci że ta impreza jest skomercjalizowana do szpiku kości i natkana tandetą.Ale teraz doświadczyłem tego na własnej skórze.To prawda dawniej byli sponsorzy ale byli też ludzie którym nie podobały się pewne sprawy a teraz większoś kładzie na wszystko lachę .

Było dużo niedomówień i błędów wychodzących również z naszej strony.Najbardziej ciekawi mnie jednak jak statuetka złotego kameleona zmieniła  wagę z 3 do 6 kilogramów w niektórych gazetach.I to jak trafiłem niby ochroniaża w głowę.Brawo niektórzy dorównują pomysłowością Sapkowiskiemu.Tak się zdaje że chyba wiem jak to wszystko poszło do druku. Wydaje mi się że paru dupkom którzy chcą trzepac kasę i odcinac kupony od zdechłej legendy niespodobało sie co powiedział jakiś młody gnojek."Nie będę political correct nie tego nauczył mnie punk".Najsmieszniejsze jest to że daliście się tak łatwo zmanipulowac przez media.Szkoda że żaden z wywiadów które udzielałem nie został puszczony w całości a lwie i najważniejsze ich części wycięte(no cóż mam nauczkę).To prawda że w jednym z nich położyłem lachę na wszystko bo mi się nie chciało dyskutowac z ludzmi z tvp i całej reszty i mówic tego co powiedziałem wystarczająco głośno na scenie.

Dziękujemy też pewnej dziennikarce która to wszystko tak pięknie ujęła"Nie wiedzą sami przeciwko czemu się buntują".No cóż nie ma jak lizanie dupy organizatorom.Szkoda że cała akcja tak wyszła ale nie będę robił przed jebanymi kamerami wykładów na temat zapatystycznego ruchu ezln,doktrynach anarchistycznych, antyfaszyzmie etc. bo i tak będą to mieli gdzieś i wytną co najważniejsze żeby narobic nam gnoju(ps.dzięki całej załodze która poszła w celu napierdalania się z boneheadami do parku szkoda tylko że się tak szybko zmyli).

a CO DO KARTEK I GŁOSOWANIA TO DOWIEDZIAŁEM SIĘ O WSZYSTKIM PO ZAKOŃCZENIU CAŁEGO FESTIWALu

Mam nadzieję że chłopaki ze Smar Sw nie mają nam za złe że zagraliśmy ich kawałek ale idolami moimo nie są bo poprostu idoli nie mam.Podziwiam takie kapele jak Guernica y Luno czy też Stradoom Terror które bezkompromisowo opisywały rzeczywistośc.Niech każdy myśli co chce bo ma do tego prawo może komuś nie pasuje nasza muzyka nasze teksty  i my sami ale będziemy grac dalej czy to się komus podoba czy nie.Poprostu przyjechaliśmy zobbaczyliśmy i zachciało nam się żygac.Pozdrowienia Mateusz.


Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

Offline

 

#58 2006-08-30 16:23:51

Lysa

Grupowicz Gaduła

7323492
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2006-07-05
Posty: 419

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

Marraskuu napisał:

A ja wiem z kim trzymałeś ten transparent :D Z Lysą! Zgadłam? Na 100% z Lysą ;)

Zgadłaś zgadłaś ;-) ale przeciez od samego początku było wiadomo, ze taki transparent będzie, tylko gdzie i kiedy to był moment zaskoczenia dla szanownej publiki ;-)
Co do Junk.. Głosowanie nie było ich sprawą, potwierdzam to jako, że znam ich osobiście. Zeszli ze sceny, a wtedy podleciała do nas jakas wiara i drą się: "Ej! Oddaliśmy na Was masę glosow!"

To, ze glosy były niepilnowane, to już problem Organizatorów i tylko do siebie powinni miec pretensje. Może czegoś ich to nauczy. Niegdzie nie pisało o tym, ze JEDEN głos można oddać.

Teraz mi się motyw z pokazu "Skansen Jarocin 2005" w JOKu przypomniał. Boro to pewnie skojarzy.
Wchodzi Świrus z wysępionymi groszakami.. I kobita do niego, ze ma iść do Carrefoura <czy jak to się tam pisze> i WYMINIĆ NA GRUBSZE! Ja na to z tekstem: Przepraszam, czy gdzieś tutaj pisze jakimi monetami trzeba płacić?

I wpuścila.


Nie Ma Nas Kiedy Się Nie Buntujemy

Offline

 

#59 2006-08-30 21:34:53

Morphina

Nowy Grupowicz

1310773
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 8

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

Zgadzam sie z tym co tu pisaliscie. Moje odczucia na temat głosowania są takie: dwie godziny musiałam sie prosic przy bramce o KARTKĘ do głosowania. Uprzejma dziewczyna z aparatem na zębach cały czas mówiła ze nie dowiezli, wiec wracałam pod scenę posłuchac młodych zespołów. Najpierw chciałam głosować na Zmazę. Później zobaczyłam Junk. Jarocin zawsze kojazył mi sie z punkami ale nie tylko. Usłyszałam surowe dźwieki buntu oprawione widokiem trików gitarowych. Mateusz jako frontman ujął mnie. Nie lubie jak wokalisci/gitarzyści poprostu stoja w miejscu i tylko ślizgają się palcami po gitarze. Ktoś może powiedzieć,że to takie udawanie gwiazdorstwa. Gwiazdorstwem by było przyjęcie statuetki i wygłoszenie półgodzinnej mowy z serii: "Chcę podziękować akademii, Bogu, mamie i tacie oraz mojemu kochanemu pieskowi Pusi..." Oni chcieli zagrac na Jarocinie. ZAGRAĆ a nie dostawac prestiżowe nagrody. Nie wiem czy było prawda wreczenie jej za sceną. Niestety nie mogłam byc w sobote i załuje z jednego powodu: Kobyła wreszcie nie pieprzył głupot. Byłam strasznie zbulwersowana gdy ten palant obraził wokalistę zespołu Junk. Za co? Widział go pierwszy raz na oczy, usłyszał tekst o Smarze SW i tak mu sie jego obślizgły jęzor rozwiązał. Żałuje ze ten festiwal okazał się wielka gra media-burmistrz-orgnizatorzy. Podsycanie złych nastrojów i zmiany formuły festiwalu (choćby Mała Scena na Dużej Scenie dodadtkowo nie za darmo) chyba przesądziło o opinii publiki na temat festiwalu.

Pozdrawiam Morphina

Offline

 

#60 2006-08-30 21:54:24

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 997
WWW

Re: Wygrał JUNK!!!!!!!!!!!!

Morphina napisał:

Później zobaczyłam Junk. Jarocin zawsze kojazył mi sie z punkami ale nie tylko. Usłyszałam surowe dźwieki buntu oprawione widokiem trików gitarowych. Mateusz jako frontman ujął mnie. Nie lubie jak wokalisci/gitarzyści poprostu stoja w miejscu i tylko ślizgają się palcami po gitarze.

Poza tym wszystkim Mateusz potrafi grać na gitarze! Takich solówek na tym Festiwalu nie zagrał żaden zespół. Jest jeszcze młody, ale jak mu jakaś palma nie odbije to może fajnie grać. Sam zespół jeszcze trochę musi popracować. Wiadomo. Ale generalnie jest na dobrej drodze. No i darmowa reklama organizatorów :-)


Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

Offline

 


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hoteller KrummhĂśrn achetet boite de vitesses hotel spa na weekend w Ciechocinku łańcuchy leśne pellet Wieliczka