::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::


Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

Ogłoszenie


Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

#31 2006-10-26 22:12:10

Piki

Grupowicz Gaduła

2606125
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 393

Re: Jarocin 80-85

amadlug napisał:

oświeć mnie czy odbywa się to za wiedzą zespołów i wydawców ?

Za wiedzą owszem, za zgodą już raczej nie.


Życie współczesne to powieść idioty...

Offline

 

#32 2006-10-27 09:22:10

amadlug

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2006-09-07
Posty: 30

Re: Jarocin 80-85

Część tak, a część (domyślam się) nie. Mówię o wykonawcach. Nie znam wydawców materiałów z koncertów w Jarocinie z lat 80-85.


W związku z naszym projektem rozmawiałem z około 100 zespołami grającymi w tym czasie w Jarocinie, nie spotkałem się ani razu z przyzwoleniem na tzw bezplatne pobieranie z sieci.Określiłem to bardzo delikatnie ale chyba nikt z nas nie chciał by być okradany z efektów swej pracy.
Mariusz

Offline

 

#33 2006-10-27 09:55:02

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Jarocin 80-85

amadlug napisał:

Część tak, a część (domyślam się) nie. Mówię o wykonawcach. Nie znam wydawców materiałów z koncertów w Jarocinie z lat 80-85.


W związku z naszym projektem rozmawiałem z około 100 zespołami grającymi w tym czasie w Jarocinie, nie spotkałem się ani razu z przyzwoleniem na tzw bezplatne pobieranie z sieci.Określiłem to bardzo delikatnie ale chyba nikt z nas nie chciał by być okradany z efektów swej pracy.
Mariusz

Ale to jest dyskusja nie na temat. Mogę powiedzieć, że ja z kolei spotkałem muzyków, którzy pytali się czy nie ma jakiś taśm, ponieważ chcieliby nagrać starą piosenkę, a nie pamietają nawet tekstu.

Ludzie od wielu lat wymieniali się kasetami i taśmami, nawet jak nie było internetu. Dzięki nim TA muzyka nie przepadła. Mówimy o bootlegach. Zjawisku, do którego ludzie i muzycy maja różny stosunek. Bootlegach, na których nikt nie zarabia.

Nie mówimy o kopiach pirackich materiału wydanego przez wydawców (których nie było, bo materiały nie zostały wydane). I na pewno nie będziemy tu dyskutować po raz tysięczny o piratach etc... Tych dyskusji jest wiele na innych forach i grupach. Można poczytać i się podłączyć pod dyskusję :)

Dyskusja dotyczy kształtu wydawnictwa. A my tu niesiemy tylko pomoc. :D

W tym roku już raz nieśliśmy :lol:

Offline

 

#34 2006-10-27 12:33:48

amadlug

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2006-09-07
Posty: 30

Re: Jarocin 80-85

Wiem i jeszcze raz wielkie dzięki.

(...reszta postu należy do innego wątku i innego subforum, proszę pisać tam - Admini)

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnio edytowany przez Jarocin-Festiwal (2006-10-27 12:39:31)

Offline

 

#35 2006-12-04 20:42:05

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Re: Jarocin 80-85

Z dyskusji wyłania się obraz tego co zobaczymy...

Wynika z tego, że nagrania z archiwum Waltera Chełstowskiego są niekompletne. Brakuje poszczególnych wykonawców lub tylko piosenek.

Powtórzę się pewnie... Złożyć koncert z kawałków z różnych źródeł nie jest problemem. Natomiast niekoniecznie może to być fajne... Dla mnie akurat nie. Jeżeli słucham koncertu - to wolę całość i z jednego źródła...

Może okazać się, że odwalicie kawał roboty, ale efekt będzie mały...

Pzdr.
S

Offline

 

#36 2006-12-06 09:40:31

amadlug

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2006-09-07
Posty: 30

Re: Jarocin 80-85

Witam
Po zapoznaniu się z archiwami Jarocińskimi wszystkim nam opadły szczeki z wrazenia.Natomiast jest tak iż nie wszystkie zespoły grały na duzej scenie czy nawet na małej a były ciekawe i warte zamieszczenia ale z racji tego iż nie wszystko było rejestrowane albo było w sposób amatorski czasem zwracamy się do was o pomoc gdyż nie chcemy rezygnować z żadnego wykonawcy wartego prezentacji. Box przygotowywany przez nas ma pokazać jak najpełniej siłę i różnorodność Jarocińskiej sceny. Pamiętajcie też o tym iż poza boxem przygotowujemy serię pełnych zapisów najciekawszych koncertów Jarocińskich na których także nagrania niepublikowane Jarocińskich kapel i inne niespodzianki.
Pozdrawiam Mariusz

Offline

 

#37 2006-12-07 14:49:26

Lysa

Grupowicz Gaduła

7323492
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2006-07-05
Posty: 419

Re: Jarocin 80-85

To miło, że się coś ruszyło. Nam już dużo wcześniej szczęki czasami opadały, no ale ogólnie.. Hm.. Jak dla mnie na tym wszystkim zdecydowanie nie powinno zabraknąć występu GaGi w 1992 roku i wspomnianego na samym początku Dezertera, którego szeregi wspierał śp. Skandal (jeden z moich ulubionych, lub jak to Anja Orthodox kiedyś powiedziała -> najulubieńszych wokalistów ;-)).
Jeżeli zamierzacie włączyć w to również tegoroczny Festiwal, to polecam oczywiście występ Junk w formie DVD lub VideoCD w ramach Małej (śmieszne) Sceny oraz zeszłoroczny występ Persony Non Graty (pozdrawama Janka!), bo wtedy widać co się dzieje..
Kiedy wstępnie planujecie wydanie boxu?


Nie Ma Nas Kiedy Się Nie Buntujemy

Offline

 

#38 2006-12-07 15:03:32

Dzianina

Gość

Re: Jarocin 80-85

amadlug napisał:

Witam
Po zapoznaniu się z archiwami Jarocińskimi wszystkim nam opadły szczeki z wrazenia.Natomiast jest tak iż nie wszystkie zespoły grały na duzej scenie czy nawet na małej a były ciekawe i warte zamieszczenia ale z racji tego iż nie wszystko było rejestrowane albo było w sposób amatorski czasem zwracamy się do was o pomoc gdyż nie chcemy rezygnować z żadnego wykonawcy wartego prezentacji. Box przygotowywany przez nas ma pokazać jak najpełniej siłę i różnorodność Jarocińskiej sceny. Pamiętajcie też o tym iż poza boxem przygotowujemy serię pełnych zapisów najciekawszych koncertów Jarocińskich na których także nagrania niepublikowane Jarocińskich kapel i inne niespodzianki.
Pozdrawiam Mariusz

Ależ piszesz w tej chwili o czymś zupełnie innym niż na początku :/
Czyli teraz BOX to ma być składanka, a później ma wyjść całość koncertów... Sorry... To już chyba ktoś pisał o tym, że to nabijanie w butelkę trochę.

Dz

 

#39 2006-12-08 13:27:32

amadlug

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2006-09-07
Posty: 30

Re: Jarocin 80-85

Witam
Box od początku miał być składanką, czy była kiedyś jakaś inna wersja ?
Na wydawnictwie tym ( 5 płyt ) znajdzie się przekrój Jarocińskiej sceny z lat 1980-85 po 1 nagraniu z koncertu na festiwalu. Zaprezentuje się ok 100 wykonawców.
Chcemy zaprezentować różnorodność i artystyczną siłę Jarocińskiej sceny.
Równolegle trwają prace nad wydaniem pełnych zapisów niektórych z Jarocińskich koncertów, mam nadzieję że niedługo będe mógł napisać więcej na ten temat.
Jeszcze jedna informacja box prawdoodobnie ukaże się w lutym, w każdym razie robimy wszystko żeby tak się stało.
Pozdrawiam Mariusz

Offline

 

#40 2006-12-08 13:51:24

Piki

Grupowicz Gaduła

2606125
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 393

Re: Jarocin 80-85

Hmm, to może najpierw wydajcie te pojedyncze koncerty zanim popłyniecie na tym boxie ?


Życie współczesne to powieść idioty...

Offline

 

#41 2007-01-31 01:35:30

@rm

Gość

Re: Jarocin 80-85

Wybaczcie temat, ale to już kompletna żenada! Kolego z W Moich Oczach - proponuję abyś w ramach swojej idei antypiractwa udał się pod polskie strzechy i konfiskował NIELEGALNE nagrania (z Jarocina i nie tylko), aby ludzie nie mogli się wymieniać, umieszczać ich w sieci etc. Potwornie irytuje mnie takie podejście do rzeczy. Ale najbardziej żałosne jest to, że wydawnictwo W Moich Oczach (jak i wiele innych) na początku swej działalności działało pod egidą wolności i pewnych idei, której w tej chwili stały się sztafarzem dla bicia (lub przynajmniej starania się) pieniędzy. Wszystkie te frazesy o prawach autorskich, piractwie... Zostaliście wchłonięci przez dokładnie ten BABILOŃSKI SYSTEM, w opozycji do którego stali ludzie grający i słuchający muzki w Jarocinie. Rozumiem w pełni niechętne podejście muzyków do nielegalnego kopiowania ich muzyki, ale na boga nie mylmy pojęć! Dzięki tym kasetom, tym nagraniom wymienianym między ludźmi takie kapele jak np. Dezerter obrosły legendą. Są nią bynajmniej nie tylko dlatego, że byli dobrym zespołem, ale również dzięki tej wymianie. Osobiście poznałem poprzez taką wymianę dziesiątki kapel, które grają również w tej chwili i cholera wie czy nie kupuję ich nowych płyt m.in. dzięki temu, że pamiętam te kasety, że ich nadal słucham. W Moich Oczach jest kolejnym przykładem syfiastej zmiany jaka nastąpiła w świadomości, ograniczania płaszczyzn do tej pory swobodnych. Szlag mnie trafia kiedy czytam takie rzeczy jak posty owego jegomościa. I szkoda mi tych nagrań, tego klimatu, że staną się kolejnym produktem wyprodukowanym dla konsumentów (bo czymże innym są takie boxy okraszone magiczną nazwą JAROCIN w rękach ludzi o podejściu j.w.).
Sorry że się uniosłem;-) Wpieniają mnie takie poglądy...

 

#42 2007-01-31 19:25:36

amadlug

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2006-09-07
Posty: 30

Re: Jarocin 80-85

witam
Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż wypowiadam się w swoim imieniu a nie całej firmy W MOICH OCZACH.
Bez żadnego podtekstu chciałbym podziękować za wszystkie opinie na temat przygotowanego przez nas projektu Archiwum Jarocińskie, gdyż pracując nad tak dużym wydawnictwem nie chciałbym aby umknęły nam jakieś sprawy związane z tym projektem.
Pozwolę sobie na odpowiedź na kilka kwestii poruszonych przez @rm.
Po pierwsze dzięki takim firmom jak W MOICH OCZACH wykonawcy tzw niekomercyjni mają gdzie zaprezentować swoją twórczość, szansę na szeroką prezentację, gdyż tzw koncerny fonograficzne nie są zainteresowane ich wydawaniem, gdyż nie zrobi się na tym kasy. Idea wydawania rzeczy wartościowych, dzwięków wyrażających prawdę o Twórcach tworzonych z potrzeby serca tutaj nigdy nic się nie zmieni to zawsze będą priorytety W MOICH OCZACH. Jeśli piszesz, że zostaliśmy wchłonięci przez Babiloński System to nic z tego nie rozumiem czyżby lepiej było aby te nagrania nie ukazywały się .
Muzycy współpracujący z nami z pewnością nie są krezusami finansowymi i niestety na ogół nie mogą zajmować się tylko tworzeniem ale na pewno dzięki temu, iż wzajemnie wspieramy się jest im dużo łatwiej, z pewnością nie pomogłaby im sytuacja o której piszesz, iż kiedyś nagrania były przegrywane, oficialnych wydawnictw prawie nie było. W rozmowach z muzykami bardzo często wspominają, iż był to jeden z głównych powodów zaprzestania przez nich grania muzyki. Z pewnością nie wiesz ile z postaci Jarocińskiej sceny znajduje się obecnie w trudnej sytuacji. Myślę że to co robimy w jakimś stopniu jest spłaceniem długu wobec Wykonawców, którzy tak poprzez swoją twórczość nam wtedy dawali i może im choć trochę pomódz nie tylko materialnie.
Teraz co do samego Jarocina.
Gdy pojawiła się propozycja wydania Archiwum Jarocińskiego pierwszą sprawą jaką zrobiliśmy były rozmowy z muzykami grającymi na festiwalu. Ich bardzo pozytywny odzew a wręcz w niektórych przypadkach włączenie się w prace nad wydawnictwem przekonały nas że ten projekt ma rację bytu, że warto podjąć to wyzwanie i przygotować to wyjątkowe także dla nas wydawnictwo. Artyści występujacy w tych latach (80-85) do dziś wspominają tamte festiwale jako coś wyjątkowego, wiele przyjażni z tamtych festiwali trwa do dziś.
Często prezentując nagrania z festiwalu muzykom byliśmy świadkami ich wielkiego wzruszenia, dużych emocji wielu z nich nie słyszało tych nagrań od czasu tych festiwali właśnie dla tego, że krążyły tylko na kasetach, że nie mieli szansy wydać tych nagrań że nie było takich firm jak W MOICH OCZACH .
Mam nadzieję, że przekonasz się do tego projektu tworzonego przez nas przy współpracy z Artystami z Jarocińskiej sceny wierzymy w to, iż warto aby ten projekt ukazał się, że jest to ważna część polskiej kultury która powinna zostać przedstawiona. Słuchając tych nagrań nie mam wątpliwości iż mimo upływającego czasu bronią się znakomicie stanowiąc doskonałą alternatywę dla wszechobecnych muzycznych produktów.
Pozdrawiam Mariusz

Ostatnio edytowany przez amadlug (2007-01-31 20:02:40)

Offline

 

#43 2007-02-19 10:34:40

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 997
WWW

Re: Jarocin 80-85

i co się dzieje z boksem?


Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

Offline

 

#44 2007-02-19 14:44:25

amadlug

Grupowicz niezbyt rozmowny

Zarejestrowany: 2006-09-07
Posty: 30

Re: Jarocin 80-85

Witam
Prace cały czas trwają-traktujemy to wydawnictwo priorytetowo stąd nawet kosztem terminów chcemy to zrobić jak najlepiej .
Na dodatek co chwila pojawiają się jakieś nowe materiały i szkoda by było ich nie wykorzystać.
pozdrawiam

Offline

 

#45 2009-02-27 20:13:11

Michał

Nowy Grupowicz

Zarejestrowany: 2009-02-27
Posty: 1

Re: Jarocin 80-85

Prace zawieszone?

Offline

 


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs kraków