::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::


Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

Ogłoszenie


Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

#1 2007-04-14 00:04:27

 Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-08-19
Posty: 735
WWW

Ivo Partizan

http://www.mogilno24.pl/bin11/toplogo.gif


http://www.mogilno24.pl/adm/zdj/20061218215856.jpg
fot MS/mogilno24.pl

http://www.pracownia52.pl/www/gallery/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=11969&g2_serialNumber=2
Ivo Partizan, w środku Leszek. Jarocin 86. Fot. M.Makowski

Chłopiec z gitarą
2006-12-18 21:55:38

Już niewielu mieszkańców Mogilna pamięta czasy świetności lokalnej grupy Ivo Partizan. Popularny na swoje czasy zespół łączył w swoich szeregach m.in. nowego burmistrza Mogilna.
Leszek (...) teraz celuje w studia prawnicze (chce zostać adwokatem i pomagać bezradnym wobec prawa) - tak brzmi końcówka artykułu w magazynie "Mój świat" z 1987 roku. Leszek, o którym mowa na początku, to nikt inny jak nasz nowy burmistrz, Leszek Duszyński. Specjalnie dla młodych czytelników, którzy nie wiedzą o ukrytym talencie nowego włodarza, przygotowaliśmy ciekawą publikację. Szukaliśmy i jak się okazało, mogileńska grupa Ivo Partizan była w latach '80 bardzo popularna. Uczyli się gry w podziemiach MDK – warto poczytać jaki sukces odnieśli młodociani zapaleńcy kilkanaście lat temu.

Adamski, Duszyński – osoby nadal "na topie"

Skład grupy to zwarta elita, z której połowa to znane na dzień dzisiejszy osobistości. Obecny wiceprezes LKSS "Sokół" Maciej Adamski, od 1984 roku nazywany był mianem "Mecenas". Częsty komentator II- ligowych meczy w Mogilnie, w czasie istnienia zespołu był jego wokalistą, innymi słowy – liderem. Poza głównym członkiem, w cały projekt angażowali się od początku Sławek Ruciński - gitarzysta i Mariusz Twarużek - perkusista. Na końcówce pojawia się popularna na dzisiaj postać. Basistą zespołu Ivo Partizan był od samego początku jego istnienia, nikt inny jak obecny burmistrz Mogilna, Leszek Duszyński.

Ivo Partizan gwiazdą w Jarocinie

Historia mogileńskiego Ivo Partizan rozpoczęła się w roku 1984, gdy powstał zamysł i pierwsze kroki ku tworzeniu lokalnej grupy muzycznej. Pierwszy raz duże zainteresowanie zespół odnotował po festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. Tam znalazł się w "złotej dziesiątce". O sukcesie "świeżego" Ivo Partyzan rozpisywały się ogólnopolskie czasopisma - Mimo sztywnych założeń, zespół tworzy muzykę pozwalającą mieć nadzieję, że przełamie barierę odgradzającą go od własnego, a nie narzuconego przekazu - komentowano w magazynie Non Stop. - Do głosu doszła refleksja - pisze Sztandar Młodych z '85 roku. Międzyczasie grupa bierze udział w Pierwszym Przeglądzie Muzyki Nowej i Odjazdowej, "Akant", Katowice (25-26.04.1986), gdzie zdobywa oszałamiającą popularność. Kilka miesięcy później, występuje już jako gwiazda Jarocin '86 - Ivo Partizan po raz kolejny potwierdził, że warto w niego inwestować - rozpisują się po występie gazety. Niespodziewanie grupa zyskuje sympatie młodzieży. Trzynaście koncertów objazdowych po całej Polsce pokazują moc mogileńskiego zespołu. Mimo wszystko lata mijają i... moda na Ivo Partizan bezpowrotnie znika.

Miał być adwokatem – jest burmistrzem

Czytając publikacje prasowe z lat świetności grupy z Mogilna można zauważyć, jakie w latach młodości mieli marzenia członkowie grupy. Leszek Duszyński planował zostać prawnikiem, bo jak mówił, chciał pomagać bezradnym wobec prawa. "Mec" (Maciej Adamski) w 1987 roku skończył Studium Nauczycielskie w Bydgoszczy i pragnął zostać nauczycielem na wsi – przynamniej usilnie poszukiwał takiej posady. Jak widać, część z tych założeń ma pokrycie w dniu dzisiejszym. Niewielu mieszkańców pamięta czasy Ivo Partizan. Pozostaje pamięć młodych twórców ukrytych w cieniu popularności. Aż ciekawość "zżera" człowieka na myśl o widoku ówczesnych liderów na deskach np. kina "Wawrzyn". Jak pokazał ostatnio Leszek Duszyński na spotkaniu wigilijnym w Szerzawach, on nadal pamięta grę na gitarze. Może specjalnie dla młodych mieszkańców pokażą razem, na co ich było stać kilka lat temu. (MS)

Offline

#2 2007-07-03 10:35:58

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-04
Posty: 997
WWW

Re: Ivo Partizan


Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

Offline


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
jarocin.pun.pl Mrzeżyno pokoje domki letniskowe sobieszewo przewóz osób wielkopolska http://www.czan.com.pl/ http://ligiesportu.pl/