::: www.Jarocin-Festiwal.com/forum ::: !Teraz Jarocin 2012! :::

Historia i dzień obecny Festiwali rockowych w Jarocinie

Ogłoszenie

Jarocin Festiwal | Utwórz swoją wizytówkę

#1 2006-10-16 23:21:33

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!

Jarocin 80-85

Koncerty jakich zespołów z tego okresu Jarocina zainteresowałyby Was najbardziej?
Gdyby wydano je na CD...

Książka "GRUNT TO BUNT. Rozmowy o Jarocinie" najtaniej u wydawcy IN ROCK:
kliknij tu!!!

#2 2006-10-16 23:49:05

kukupunk

Grupowicz Bardzo Aktywny

Re: Jarocin 80-85

Kontrola W-kosmetyki mrs. pinki ,rejestracja.karcer,ddk,smierc kliniczna,prowokacja.......lista bardzo dluga

Destrukcja i chaos anarchia nienawiść
Destrukcja i chaos
Anarchia

#3 2006-10-17 16:41:45

Piki

Grupowicz Gaduła

2606125

Nie DDK tylko DKK - Dzieci Kapitana Klossa

moje typy

80 - Maanam
81 - Brak
82 - Sedes, SS-20, Rejestracja, Republika
83 - Izrael, Daab, Instytucja, Exumacja, Czterech kopniętych i fred, Dom mody, Nowo Mowa
84 - Dezerter, Fort BS, Variete, Made In Poland, Aya RL, Nowo Mowa, Izrael, pewien zespół, który podobno był fajny ;)
85 - Moskwa, Aya RL, Made in Poland, Variete, Izrael,Daab, Lech Janerka, Fort BS, Zbombardowana Laleczka, Dzieci Kapitana Klossa, Kosmetyki Mrs. Pinki, Mixt-Rock (pre Ziyo) i Piknik Waltera na DVD :D

Życie współczesne to powieść idioty...

#4 2006-10-17 22:07:33

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!

Piki napisał:

Nie DDK tylko DKK - Dzieci Kapitana Klossa

84 - Dezerter, Fort BS, Variete, Made In Poland, Aya RL, Nowo Mowa, Izrael, pewien zespół, który podobno był fajny ;)

85 - Moskwa, Aya RL, Made in Poland, Variete, Izrael,Daab, Lech Janerka, Fort BS, Zbombardowana Laleczka, Dzieci Kapitana Klossa, Kosmetyki Mrs. Pinki, Mixt-Rock (pre Ziyo) i Piknik Waltera na DVD :D

Nie "podobno" tylko "ponoć" był fajny - Idee Fixe. Tak się mówi na mieście ;-)

Czy Mixt Rock de facto zagrał???? Czy tylko w przesłuchaniach?

PS. o Siekierze zapomniałeś? Czy po prostu "nie"?

kliknij tu!!!

#5 2006-10-18 16:07:49

Piki

Grupowicz Gaduła

2606125

Mix Rock może tylko na przesłuchaniach zagrał ale jednak zagrał

Siekiera wyszła już na CD - piracko ale jakosć dźwięku (koncertu z Jarocina, zgrywanego z kasety) jest mniej wiecej taka sama jak z konsolety - porownywalem z nagrania video i radiowego

#6 2006-10-18 23:28:24

Jarocin-Festiwal

Grupowicz Gaduła

5543699
Call me!

Piki napisał:

Mix Rock może tylko na przesłuchaniach zagrał ale jednak zagrał

Mnie to trochę irytuje, że zespół, który grał na przesłuchaniach i nie zakwalifikował się do konkursu wpisuje w CV, że brał udział w Festiwalu.
Równie dobrze Zdzisław Kieł mógł sobie pojechać brzdąknąć i odpaść i też by miał w CV, że grał.

Odnalazłem wiele takich CV w Internecie. Nie jestem pewien Mixt Rock. Być może grali a przeoczyłem.

kliknij tu!!!

#7 2006-10-19 16:15:19

Lysa

Grupowicz Gaduła

7323492

Stwierdzam, że pisanie, że się brało udział w Festiwalu jak się grało na przesłuchaniach i odpadło to totalna ściema kapel, które już chyba nie wiedzą co w tym CV sobie napisać! To ja powiem, ze w tym roku brałam udział w Festiwalu, bo byłam 15 minut na scenie, a za rok sobie wyślę demo, powrzeszczę trochę do dudnienia perkusji (bo to umiem ;)) i BRAŁAM UDZIAŁ W FESTIWALU, co z tego, że moje demo jako pierwsze odrzucili, bo im szyby w JOKu powylatywały :P

Nie Ma Nas Kiedy Się Nie Buntujemy

#8 2006-10-24 10:57:52

amadlug

Grupowicz niezbyt rozmowny

Witam
W nawiązaniu do wątku głównego chciałbym poinformować iż tak stało się ruszyły przygotowania do wydania części muzycznego archiwum festiwalu w Jarocinie.
Będziemy z Wami dzielić się na bieżąco informacjami na ten temat, jednocześnie słuchając opinii które z koncertów z festiwalu szczególnie zapadły Wam w pamieci.Wydawcą całego przedsięwzięcia jest firma W MOICH OCZACH .
Pozdrawiam Mariusz Długokęcki

#9 2006-10-24 11:22:20

Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!

amadlug napisał:

Witam
W nawiązaniu do wątku głównego chciałbym poinformować iż tak stało się ruszyły przygotowania do wydania części muzycznego archiwum festiwalu w Jarocinie.
Będziemy z Wami dzielić się na bieżąco informacjami na ten temat, jednocześnie słuchając opinii które z koncertów z festiwalu szczególnie zapadły Wam w pamieci.Wydawcą całego przedsięwzięcia jest firma W MOICH OCZACH .

Dzięki za ujawnienie! :-)
Czekamy na szczegóły...

AKA G.Witkowski

#10 2006-10-24 13:24:33

Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!

amadlug napisał:

Witam

A Republiki z J1985 nie da się raczej wydobyć?
Bo przecież "Ktoś" to musi mieć :-))

#11 2006-10-24 15:53:53

Piki

Grupowicz Gaduła

2606125

amadlug napisał:

Witam

To ja dam wam pewną radę

Jeśli chcecie coś wydać to w całości - cale koncert z przerwami, gadkami itp między utworami

Zauważyłem że często ludzie wolą słuchać starych, zaszumionych kaset gdzie jest nagrany cały koncert, niż nagrań o lepszej jakości ale za to bez przerw - takie nagrania tracą klimat koncertu i w zasadzie wszystko brzmi jak nagrane w kiepskim studio.

No i dobrze by były wszystkie utwory bo wydawanie składanki po 3-4 utwory daej kapeli mija się w mojej opinii z celem - znajomy coś takiego wydał i do dziś mu to zalega "na półkach".

#12 2006-10-24 16:47:10

amadlug

Witam
Jeśli chodzi o koncert REPUBLIKI poszukiwania trwają.
Natomiast jeśli chodzi o sposób prezentacji artystów Jarocińskich to wiele zależy od zespołów jaką formą przedstawienia ich dorobku w Jarocinie będą zainteresowani.
pozdrawiam Mariusz

#13 2006-10-24 17:12:52

Skywalker

Grupowicz Gaduła

Call me!

amadlug napisał:

Witam
Jeśli chodzi o koncert REPUBLIKI poszukiwania trwają.
Natomiast jeśli chodzi o sposób prezentacji artystów Jarocińskich to wiele zależy od zespołów jaką formą przedstawienia ich dorobku w Jarocinie będą zainteresowani.
pozdrawiam Mariusz

Jeśli macie jakąś koncepcję artystyczną, to jest wóz albo przewóz. Albo całość albo nic. Czasami zespoły wstydzą się jakiegoś kawałka (jeden ponoć taki fajny jest ;) ) i chcą wyciąć. Wtedy zrezygnować z całości i już.
Umowmy sie, że większość tych koncertów od dawien dawna jest dostępnych na kasetach i znamy je. Piki zdecydowanie ma rację.

PS.
Koniecznie zespół NEW powinien się znaleźć.

#14 2006-10-25 09:52:14

amadlug

Witam
W związku z tym iż wydaje nam się iż dorobek artystyczny festiwalu jak i jego rola w historii  naszej muzyki czy patrząc szerzej kultury jest tak znacząca iż powinna mieć profesjonalną i jak najpełniejszą prezentację zdecydowaliśmy sie na opracowanie i wydanie tych nagrań zdając sobie sprawe iż większość z nich jest dostępna w formie kaset nagranych podczas koncertów .
Myślę jednak iż Ci z Was dla których koncerty Jarocińskie w dalszym ciągu wywolują emocje, wzruszenia tak jak poruszają nas do dziś będą zainteresowani naszą propozycją .Czekam na opinie Mariusz

#15 2006-10-25 16:27:42

Piki

Grupowicz Gaduła

2606125

amadlug napisał:

Witam
Myślę jednak iż Ci z Was dla których koncerty Jarocińskie w dalszym ciągu wywolują emocje, wzruszenia tak jak poruszają nas do dziś będą zainteresowani naszą propozycją .

To ja odpowiem za siebie:

Jeśli to będą nagrania po 3-4 utwory to mnie to nie zainteresuje.
Jeśli będą powycinane przerwy między utworami (i nie chodzi mi tu o przypadki gdzie jest 10 minut ciszy bo akurat prąd wysiadł) to też mnie to nie zainteresuje.
Jeśli płyta CD będzie kosztowała więcej jak 20-25 zł to także odpada bo dla mnie jako osoby niezarabiającej na siebie wiecej niż 25 zł to zbyt dużo jak za płytę.
No i kwestia doboru materiału - na koncert Republiki, Dżemu, Kata, czy Farben Lehre pewnie będzie sporo chętnych ale już np. poniekąd świetny koncert grupy Collage z roku 1990 raczej nie zainteresuje zbyt wielu osób.

Jeśli chcecie zrobić jak najpełniejszą prezentację nagrań festiwalowych to może wartoby wydać DVD z materiałami filmowymi ? to by było coś.
Materiały audio są dość szeroko znane i stosunkowo łatwe do zdobycia ale nagrania video to prawdziwa gratka.
I nie chodzi mi tu o oficjalne filmy i reportaże o festiwalu, które można obejżec w tv czy kupić w sklepie ani o koncerty z lat 90 tych, które również w tv są pokazywane.

Świetną sprawą, według mnie, byłoby wydanie materiałów filmowych z lat 80 tych, szczególnie z legendarnego Jarocina 84.
Sporo materiałów z festiwali posiada TVP oddział Poznań - oni chyba co roku tam kręcili.
Może warto by było popytać w warszawskim studio filmowym im. Irzykowskiego (to ci od "Fali") ?
Ekipa z tego studia nakręciła podczas Jarocina'84 film "Generacja", który nigdy nie był pokazywany (pewnie cenzura zablokowała).

Stopka forum

RSS